هدر اصلی
1393/10/28 15:28:02
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

خاطره تلخ بابک زنجانی نباید تکرار شود/ گردونه فساد اقتصادی هنوز می چرخد

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس گفت: فساد بابک زنجانی برای دستگاه دولتی و قضایی و به طور کلی برای نظام یک اتفاق تلخ تاریخی بود و نگرانی که در این رابطه وجود دارد این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که این حوادث تلخ تکرار نشوند بنابراین باید عقبه و رابطین فسادهای اقتصادی مشخص و شناسایی شوند تا چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشود.
خاطره تلخ بابک زنجانی نباید تکرار شود/ گردونه فساد اقتصادی هنوز می چرخد عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس گفت: فساد بابک زنجانی برای دستگاه دولتی و قضایی و به طور کلی برای نظام یک اتفاق تلخ تاریخی بود و نگرانی که در این رابطه وجود دارد این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که این حوادث تلخ تکرار نشوند بنابراین باید عقبه و رابطین فسادهای اقتصادی مشخص و شناسایی شوند تا چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/47750.jpg خاطره,تلخ,بابک,زنجانی,نباید,تکرار,شود/,گردونه,فساد,اقتصادی,هنوز,می,چرخد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره مبارزه با فساد اقتصادی و اینکه دولت اعلام کرده برخورد با فساد باید علنی باشد، گفت: موضوع مهم در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی  شناسایی ریشه های فساد است و تنها با اشد مجازات یک مفسد ریشه های فساد سوزانده نمی شود و از همان منشاء  فساد دیگری بروز می یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به شدت اصرار بر ریشه یابی مفاسد اقتصادی دارم، تصریح کرد: تقاضای ما از مجموعه قوه قضائیه در مورد مبارزه با مفاسد این است که اولا با مفسدان در چارچوب قانون برخورد شود و به شدت اصرار بر ریشه یابی این گونه مفاسد و اینکه کجای کار نشتی دارد که فساد رخ می دهد تلاش کنند  و برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات تدبیر لازم را در پیش گیرند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تکرار فسادهای اقتصادی وجه خوشی در بین مردم ندارد، ادامه داد: یک زمان یک میلیارد تومان اختلاس خیلی بزرگ بود، بعد رقم این اختلاسها به 3 هزارو بعد از آن 30 هزار و در نهایت به 80 هزار میلیارد تومان رسید.

هشدار نسبت به تکرار و بزرگتر شدن مفاسد اقتصادی  

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: بر این اساس فساد اقتصادی هم در حال تکرار است و هم روز به روز دارد بزرگتر می شود  و این نشان دهنده این است که تا کنون تدبیری برای جلوگیری از تکرار فساد صورت نگرفته و به اصطلاح هنوز ریشه فساد را نسوزانده ایم.

وی گفت: تنها کاری که در برخورد با مفاسد اقتصادی انجام شده این است که یک تعداد غده های سرطانی را بیرون کشیده ایم و اصل ریشه سرطان هنوز باقی مانده و جلوی تکثیر، توزیع و رشد فساد اقتصادی را هنوز نگرفته ایم و این کاری است که در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید انجام گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید بررسی کرد چرا این اختلاس ها و  کلاهبرداریها بوجود آمد،حال چه در دولتهای قبلی و چه در دولتهای فعلی هر کسی که چارچوب سلامت نظام مالی و پولی کشور را رعایت نکند باید باآن برخورد شود و قبل از آن ریشه یابی اولویت دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی با یادآوری پرونده فساد بابک زنجانی، ادامه داد: پدیده بابک زنجانی یک اتفاق تلخ تاریخی بود چرا که این فرد که شناسنامه و مدارک تحصیلی اش جعلی بود و هنوز برای ما مشخص نیست که این آدم فرزند چه کسی است چندین میلیارد دلار پول کشور را برداشت و رفت و ما نفتمان را به دست او سپرده بودیم.

وی تاکید کرد: فساد بابک زنجانی هم برای دستگاه دولتی و قضایی و به طور کلی برای نظام یک اتفاق تلخ تاریخی بود و نگرانی که  در این رابطه وجود دارد این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که این حوادث تلخ تکرار نشوند بنابراین باید عقبه و رابطین فسادهای اقتصادی مشخص و شناسایی شوند تا چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نشود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه بنای دولت در مبارزه با فساد عمل به قانون، صداقت و صراحت در برابر افکار عمومی است گفت: دولت معتقد است که مبارزه با فساد و عمل به قانون در پشت درهای بسته نه مطلوب است و نه ممکن و زمانی می توان در مبارزه با فساد به موفقیت دست یافت که مردم و افکار عمومی نسبت به موضوع حساس بوده و رسانه‌ها در صحنه حضور داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet