هفته دفاع مقدس
1393/10/29 09:52:37
سرویس اقتصادی
زمانیان دهکردی:

اعلام خط فقر یک میلیون و 250 هزار تومانی با واقعیت های جامعه فاصله دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس واقعیت های جامعه، زندگی برای یک خانواده ۵ نفره با ۲ میلیون تومان درآمد ماهانه هم ممکن نیست، پس بر چه اساسی اعلام می شود که خط فقر یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.
اعلام خط فقر یک میلیون و 250 هزار تومانی با واقعیت های جامعه فاصله دارد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس واقعیت های جامعه، زندگی برای یک خانواده 5 نفره با 2 میلیون تومان درآمد ماهانه هم ممکن نیست، پس بر چه اساسی اعلام می شود که خط فقر یک میلیون و 250 هزار تومان است. https://cdn.icana.ir/d/019/75611.jpg اعلام,خط,فقر,یک,میلیون,و,250,هزار,تومانی,با,واقعیت,های,جامعه,فاصله,دارد Icana

سید سعید زمانیان دهکردی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اخبار منتشر شده، مبنی بر اینکه خط فقر برای یک خانواده 5 نفره، یک میلیون و 250 هزار تومان است، گفت: به عقیده بنده این آمار واقعی نبوده و با توجه به شرایط کنونی، مشخص نیست که این آمار بر چه اساسی منتشر می شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس واقعیت های جامعه، زندگی برای یک خانواده 5 نفره با 2 میلیون تومان درآمد ماهانه هم ممکن نیست، پس بر چه اساسی اعلام می شود که خط فقر یک میلیون و 250 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: عدم کنترل بازار و رکود تورمی حاکم بر اقتصاد باعث شده که خط فقر، رقمی بیش از یک یا 2 میلیون تومان باشد و باید دید که استدلال محاسبه کنندگان برای اعلام این رقم چه بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین پیشنهاد داد که دولت از اقشار آسیب پذیر و فقیر با ابزارهای مختلف حمایت کند و گفت: دولت حقوق کارگران و کارمندان را باید بر اساس آمار واقعی تورم افزایش دهد، به نحوی که هیچ خانواری در بحث معیشت با مشکل مواجه نباشد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس تصریح کرد: دولت همچنین باید افراد با درآمد زیر خط فقر را با تخصیص کالایی از قبیل مواد غذایی و کمک های غیر نقدی حمایت کند، این موضوع از ازدیاد نقدینگی هم جلوگیری کرده و در کل به نفع تمامی اقشار جامعه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet