هفته دفاع مقدس
1393/10/28 16:14:54
سرویس سیاسی
دستغیب در دیدار با سفیر ویتنام درتهران؛

پارلمان های ایران و ویتنام در تسهیل مناسبات دو جانبه نقش اساسی دارند

رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس ایران در دیدار با سفیر ویتنام در تهران با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های گردشگری موجود در ایران و ویتنام برای نزدیکتر ساختن مردم دو کشور ضروری است، گفت: پارلمان های ایران و ویتنام در تسهیل مناسبات دو جانبه نقش اساسی دارند.
پارلمان های ایران و ویتنام در تسهیل مناسبات دو جانبه نقش اساسی دارند رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس ایران در دیدار با سفیر ویتنام در تهران با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های گردشگری موجود در ایران و ویتنام برای نزدیکتر ساختن مردم دو کشور ضروری است، گفت: پارلمان های ایران و ویتنام در تسهیل مناسبات دو جانبه نقش اساسی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/92678.jpg پارلمان,های,ایران,و,ویتنام,در,تسهیل,مناسبات,دو,جانبه,نقش,اساسی,دارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نگوین هونگ تک سفیر ویتنام در تهران با سید احمدرضا دستغیب رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

درابتدای این دیدار دستغیب با اشاره به روابط خوب و دوستانه بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ویتنام گفت: قدمت روابط دیپلماتیک بین دو کشور بیش از چهل سال است که در طول این سال‌ها دو کشور همواره روابط دوستانه‌ای براساس احترام و منافع متقابل داشته‌اند.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، افزود: مناسبات دو کشوردر زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری در راستای ظرفیت‌های فراوان موجود باید هر چه بیشتر گسترش یابد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: مجالس دو کشور نقش غیر قابل انکاری در کمک به بسط مناسبات فیمابین دارند و رفت و آمدهای پارلمانی از جمله سفر اعضای گروه دوستی و گروه بین المجالس به رشد روابط دو کشور کمک شایانی می‌کنند.

دستغیب در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس 132 مجمع بین المجالس جهانی در کشور ویتنام در فروردین ماه سال 94 گفت: در این اجلاس مهم با حضور بیش از یکصد و بیست کشور جهان، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت فعال و هدفمندی خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری موجود در دو کشور برای نزدیکتر ساختن مردم ایران و ویتنام به یکدیگر در جهت منافع مشترک تایید کرد.

 نگوین هونگ تک سفیر ویتنام در تهران در ادامه این دیدار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و برخوردار از تاریخ و تمدن غنی یاد کرد و گفت: ویتنام به گسترش روابط دوستانه خود با کشور بزرگ جمهوری اسلامی ایران اهتمام زیادی قائل است.

وی افزود:‌ ظرفیت‌های مغفول مانده‌ای در ابعاد مختلف اقتصادی، صنعتی، گردشگری و فرهنگی وجود دارد که باید از همه آن‌ها در راستای منافع ملی دو کشور کمال بهره‌برداری را نمود.

وی یادآور شد: پارلمان‌های دو کشور در جهت تسهیل گسترش مناسبات سیاسی، تجاری و اقتصادی فیمابین نقش بسیار حائز اهمیتی دارند.

سفیر ویتنام در ادامه با دعوت مجدد از گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس آتی مجمع بین المجالس جهانی که نیمه اول فروردین سال آینده در هانوی برگزار می‌شود ، تصریح کرد: حضور هیات بلند پایه‌ای از کشور دوست جمهوری اسلامی ایران در ویتنام به گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف کمک می‌نماید.

 نگوین هونگ تک در پایان خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از فرآیند افزایش ارتباطات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بین کشور متبوع‌ اش با جمهوری اسلامی ایران شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet