خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/29 08:50:59
سرویس اقتصادی
بهمنی: خودروهای تولیدی داخلی از کیفیت قابل دفاعی برخوردار نیستند

زدوبند خودروسازان با بانک ها برای رونق بازار فروش خودرو های بی کیفیت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کیفیت خودروهای تولیدی در کشور گفت: شنیده ها حاکی از آن است که خودروسازان با هماهنگی با بانک ها قصد دارند با افزایش دو برابری وام خودرو شرایط فروش خودروهایشان را فراهم کنند.
زدوبند خودروسازان با بانک ها برای رونق بازار فروش خودرو های بی کیفیت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کیفیت خودروهای تولیدی در کشور گفت: شنیده ها حاکی از آن است که خودروسازان با هماهنگی با بانک ها قصد دارند با افزایش دو برابری وام خودرو شرایط فروش خودروهایشان را فراهم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/73240.jpg زدوبند,خودروسازان,با,بانک,ها,برای,رونق,بازار,فروش,خودرو,های,بی,کیفیت Icana

مهناز بهمنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش دو برابری وام خودرو از سوی بانک ها گفت: بر اساس شنیده ها، خودروسازان با بانک ها توافقاتی داشته اند تا با افزایش وام خودرو زمینه خروج بازار خودرو را از رکود فراهم کنند، که این روش صحیحی برای خروج از رکود نیست.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر با توجه به بالا بودن نرخ بهره، قصد بانک ها از افزایش دو برابری وام خودرو این است که مشتریان خود را مجبور به پرداخت سودهای بیشتری کنند یعنی در صورت افزایش وام خودرو تنها بانک ها به سودهای نجومی دست می یابند و منافع مشتریان لحاظ نمی شود.    

بهمنی ادامه داد: در شرایطی که خودروهای تولیدی داخلی از کیفیت قابل دفاعی برخوردار نیستند، باید حداقل تلاش شود که قیمت خودرو کاهش یابد این در حالی است که افزایش وام خودرو یعنی شرایط فروش خودرو گران را به مردم تحمیل کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید بطور جدی و موثر به موضوع تولید خودرو بی کیفیت پایان دهند بسیاری از مردم در ملاقات های مردمی با نمایندگان از وضعیت و کیفیت پایین خودروهای داخلی شکایت می کنند.

بهمنی با بیان اینکه افزایش تیراژ خودرو تولیدی با کیفیت می تواند قیمت خودرو را تعدیل کند، افزود: خودروسازان به نام تولید خودرو داخلی، از قطعات بی کیفیت خارجی استفاده می کنند و هیچ حمایتی از قطعه ساز داخلی نمی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: می توان عنوان کرد تحول در سیستم بانکی و کارخانه های خودروسازی از اولویت های اصلی اقتصاد کشور بوده که مسئولان باید به این وضعیت رسیدگی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet