هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نمایندگان مردم در خانه ملت در گفت و گو با خانه ملت خبر دادند:

کمپین محکومیت توهین به پیامبر اسلام (ص) در مجلس شورای اسلامی

سرویس فرهنگی
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن اعلام خبر تشکیل کمپین محکومیت توهین به پیامبر اسلام (ص) خواستار توقف این دست از اقدامات تنش زا شده و تاکید کردند که ادیان الهی باید مورد احترام تمامی مردم و دولت ها باشند.
یکشنبه 28 دی 1393 ساعت 18:29
کمپین محکومیت توهین به پیامبر اسلام (ص) در مجلس شورای اسلامی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت ضمن اعلام خبر تشکیل کمپین محکومیت توهین به پیامبر اسلام (ص) خواستار توقف این دست از اقدامات تنش زا شده و تاکید کردند که ادیان الهی باید مورد احترام تمامی مردم و دولت ها باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/92784.jpg کمپین,محکومیت,توهین,به,پیامبر,اسلام,(ص),در,مجلس,شورای,اسلامی Icana

خبرگزاری خانه ملتگروه فرهنگی;  نشریه فرانسوی شارلی ابدو در 7 سپتامبر سال جاری پس از انتشار کاریکاتور موهون در مورد پیامبر اسلام (ص) مورد هدف حمله تروریستی قرار گرفت. مسئولیت حمله را القاعده یمن پذیرفت. این اتفاق موجی از نقد ها را به همراه داشت. کشورهای اسلامی که پیش از این خواستار توقف چاپ نشریات موهون بودند ، این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی این حمله را محکوم کرد و خواستار تلاش جهانی برای توقف اقدامات تروریستی شد. در بسیاری از کشورهای مسلمان نیز محکومیت این اقدام تروریستی ابراز اما راهپیمایی های جدی نیز در محکومیت چاپ و انتشار کاریکاتور علیه پیامبر اسلام (ص) برگزار شد.

پاپ فرانسیس ، رهبر کاتولیک های جهان نیز در صدور پیامی ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی خواستار احترام به ادیان الهی و پیامبران آن ها شد.

"فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه پس از حملات خونین پاریس، از مردم فرانسه و رهبران جهان دعوت کرد تا در تظاهراتی به نشانه همبستگی و اتحاد دربرابر تروریسم برگزار می شود، شرکت کنند که البته در این میان حضور رهبران رژیم صهیونیستی به عنوان مهمترین حامیان تروریسم از یکسو و نیز عدم حضور باراک اوباما در این مراسم تحلیل ها و واکنش های بسیاری را در مطبوعات سراسر جهان برانگیخت.

پس از آن کارکنانی از مجله شارلی ابدو با استقرار در مقر روزنامه لیبراسیون شماره جدید هفته نامه طنز خود را با عنوان " بخشودگی برای همه" ، "من شارلی هستم" منتشر نمودند که با واکنش های منفی مسلمانان روبرو شد.

بر طبق آمارهای رسمی فرانسه، پیش از این تیراژ"شارلی اِبدو" ۶۰ هزار نسخه بود که اغلب حدود نصف آن به فروش می رود  اما چهارشنبه بعد از وقوع این حمله این مجله طنز برخلاف اعلام قبلی خود نه در یک میلیون نسخه بلکه در سه میلیون نسخه حاوی کاریکاتور پیامبر اسلتم روانه مجله فروشی ها و روزنامه فروشی های فرانسه شد.

بعد از این رفتار ، مسلمانان جهان باردیگر در راهپیمایی هایی خواستار توقف چاپ و انتشار کاریکاتورهای موهون در مورد پیامبر اسلام شدند. در پی این موضوع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با گروه فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، خواستار توقف این دست از اقدامات تنش زا شده و تاکید کردند که ادیان الهی باید مورد احترام تمامی مردم و مذاهب باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000