ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1393/10/29 10:02:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

پیش نویس میثاق مجالس کشورهای اسلامی علیه ترور تدوین می شود

رییس مرکز پژوهشهای مجلس روز یکشنبه در استانبول گفت:کمیته سیاسی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مشغول تدوین پیش نویس میثاق مجالس اسلامی علیه ترور و تروریسم است.
پیش نویس میثاق مجالس کشورهای اسلامی علیه ترور تدوین می شود رییس مرکز پژوهشهای مجلس روز یکشنبه در استانبول گفت:کمیته سیاسی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مشغول تدوین پیش نویس میثاق مجالس اسلامی علیه ترور و تروریسم است. https://cdn.icana.ir/d/019/42793.jpg پیش,نویس,میثاق,مجالس,کشورهای,اسلامی,علیه,ترور,تدوین,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا، کاظم جلالی در جریان نشست روز یکشنبه (28 دی) کمیته سیاسی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در استانبول با اشاره به اینکه دهمین نشست اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در شرایط ویژه ای برگزار می شود ، افزود: اسلام هراسی در غرب ، موضوع انتشار کاریکاتورهای موهن و توهین به مقدسات در غرب ، شیوع تروریسم در منطقه و گسترش موج ضد تروریستی در جهان به اهمیت این نشست افزوده است.
جلالی که ریاست هیات ایرانی در نشست کمیته های اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در استانبول را بر عهده دارد،با عنوان اینکه کمیته های اجرایی و فلسطینی اتحادیه یاد شده نیز فعالیت خود در استانبول را آغاز کرده اند ، افزود: قرار شد که پیش نویسی در مورد میثاق مجالس اسلامی علیه ترور و تروریسم تدوین و برای ارائه به نشست سران آماده شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت:در کمیته سیاسی بحث درباره اسلام هراسی ، مقابله با توهین به ادیان الهی و محکومیت ترور و تروریسم گفت و گو شد.
وی اضافه کرد: حق استفاده از فن آوریهای پیشرفته صلح آمیز در زمینه های مختلف از جمله تکنولوژی هسته ای از دیگر موارد بحث در این نشست بود.
نشست روسا قرار است روز چهارشنبه آینده با حضور دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و روسای دیگر مجالس عضو برگزار شود.
در این نشست دو روزه سران مجالس کشورهای اسلامی که روز چهارشنبه آینده آغاز به کار خواهد کرد، مسائل مربوط به جهان اسلام ، اسلام هراسی در غرب ، تقویت مناسبات و همکاریهای اجتماعی و فرهنگی کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
زمینه سازی برای دیدار و گفتگو میان مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،بحث و بررسی مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مورد علاقه کشورهای عضو و پرداختن به چالش های جدی علیه اعمال سلطه فرهنگی،سیاسی و اقتصادی و تصویب پیشنهادها و تصمیمات مناسب درقبال این مسائل از جمله اهداف نشست عنوان شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet