هفته دفاع مقدس
1393/10/29 10:48:11
سرویس اقتصادی
موسی احمدی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن نگاه جدایی بودجه از نفت:

طرحهای نفتی با مشکل شدید منابع مالی مواجه هستند/چراغ درآمدهای نفتی تا مدتی به حوزه های دیگر حرام است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم جدایی بودجه از نفت، گفت: بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی مواجه هستند و با درآمدهای فعلی بهره برداری از میادین مشترک ممکن نیست بنابراین باید تا مدت زمان مشخصی درآمدهای نفتی صرفا به صنعت نفت اختصاص داده شود.
طرحهای نفتی با مشکل شدید منابع مالی مواجه هستند/چراغ درآمدهای نفتی تا مدتی به حوزه های دیگر حرام است عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم جدایی بودجه از نفت، گفت: بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی مواجه هستند و با درآمدهای فعلی بهره برداری از میادین مشترک ممکن نیست بنابراین باید تا مدت زمان مشخصی درآمدهای نفتی صرفا به صنعت نفت اختصاص داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/51940.jpg طرحهای,نفتی,با,مشکل,شدید,منابع,مالی,مواجه,هستند/چراغ,درآمدهای,نفتی,تا,مدتی,به,حوزه,های,دیگر,حرام,است Icana

موسی احمدی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص اظهارات اخیر معاون وزیر نفت مبنی بر اینکه پرداخت ماهانه بیش از 3 هزار میلیارد تومان یارانه، رمق صنعت نفت را گرفته است،گفت: با توجه به افت قیمت نفت تا  43 دلار و طرح و برنامه های در حال پیگیری در صنعت نفت از جمله اولویت بهره برداری از میادین مشترک نفتی این نگاه وزارتخانه یک نگاه کارشناسی است و باید درآمدهای نفتی تا یک مدت زمان مشخص فقط برای حوزه نفت هزینه شود.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه  در مجلس شورای اسلامی افزود:  مجموعه ای مانند وزارت نفت که خودش نیاز به رشد و توسعه دارد و باید فازهای پیش روی خود را به بهره برداری برساند و با کشور مجاور رقابت کند نمی تواند با این اعتبارات و منابع و بودجه های فعلی به اهداف تعریف شده در خصوص بهره برداری از میادین مشترک دست یابد.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر جدایی بودجه از نفت، تصریح کرد: در شرایط فعلی کار معقول و کارشناسانه این است که به منظور توسعه صنعت نفت کشورتا مدت زمان مشخصی درآمدهای نفتی به خود نفت و پروژه های میادین مشترک نفتی اختصاص داده شود تا این پروژه ها به بهره برداری کامل برسند.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی مواجه هستند، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از پیمانکاران فعال در فازهای مختلف پارس جنوبی طلبکار هستند و بسیاری از قراردادهای منعقد شده نیاز به پرداخت اعتبار دارد چرا که با توجه به افت شدید قیمت نفت صادرات نفتی درآمد و حاصلی برای کشور ندارد.

احمدی تاکید کرد: به منظور توسعه پروژه های نفتی و تحقق اهداف از پیش تعیین شده توسعه میاین مشترک، نگاهی که وزارت نفت دارد یک نگاه کارشناسانه ای است و ما را در آینده به اهداف تعریف شده  نزدیکتر می کند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون وزیر نفت با بیان این که پرداخت ماهانه بیش از 3 هزار میلیارد تومان یارانه رمق صنعت نفت را گرفته است، گفت: مسئولان عالی نظام فکری به حال یارانه ها کنند.

بر اساس این گزارش، منصور معظمی معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اشاره به این که اگر این رقم با ارز 3 هزار تومانی محاسبه شود، صنعت نفت هم اکنون 1.2 میلیارد دلار در ماه بابت یارانه ها پرداخت می کند، افزود: بسیاری از طرحهای صنعت نفت هم اکنون با مشکل شدید منابع مالی به دلیل پرداخت یارانه ها مواجه هستند و مسئولان عالی نظام باید هر چه سریعتر فکری به  حال این حجم عظیم یارانه ها که صنعت نفت باید در اختیار سازمان هدفمندی قرار دهد، بکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet