آغاز هفته وحدت
1393/10/29 11:32:28
سرویس بین الملل
مغنیه‌ها به خروش در می‌آیند

انتقام حزب‌الله، کابوس مرگبار تل‌آویو

رژیم صهیونیستی عصردیروز با تهاجم به خاک سوریه و حمله هوایی شش تن از نیروهای حزب الله از جمله فرزندشهیدعمادمغنیه را به شهادت رساند. این اقدام، واکنش خصمانه تل‌آویو به سخنان مقتدرانه سیدحسن نصرالله با فرصت طلبی از ماجرای حملات تروریستی پاریس تفسیر می شود.
انتقام حزب‌الله، کابوس مرگبار تل‌آویو رژیم صهیونیستی عصردیروز با تهاجم به خاک سوریه و حمله هوایی شش تن از نیروهای حزب الله از جمله فرزندشهیدعمادمغنیه را به شهادت رساند. این اقدام، واکنش خصمانه تل‌آویو به سخنان مقتدرانه سیدحسن نصرالله با فرصت طلبی از ماجرای حملات تروریستی پاریس تفسیر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/92798.jpg انتقام,حزب‌الله،,کابوس,مرگبار,تل‌آویو Icana

خبرگزاری خانه ملت،گروه بین الملل: رژیم صهیونیستی سیاه ترین روزهای خود را در عرصه بین الملل تجربه می کند. تل‌آویو در کمال ناباوری شاهد به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطینی توسط کشورهای اتحادیه اروپا است. کشورفلسطینی در آستانه پذیرش در دیوان کیفری بین المللی (لاهه) است و پیگرد اتهامات جنایات جنگی فرماندهان ارتش صهیونیستی در دستور کار این دادگاه قرار گرفته است. اسرائیل ظرف 4سال گذشته و در جریان جنگ داخلی سوریه به تروریست‌های تکفیری داعش دل‌خوش کرده بود اما در این ماجرا هم به موفقیت چشمگیری دست پیدا نکردند. داعش اگرچه توانسته است قسمت‌هایی از خاک عراق و سوریه را متصرف شود اما موفقیت چندانی در مقابل ارتش بشاراسد دست پیدا نکرده است.

 در میان این همه مکافات، بدتر از همه رژیم صهیونیستی شاهد اقبال سیاست خارجی جمهوری اسلامی در مصاف دیپلماتیک با کشورهای موسوم به 5+1 است. آنها که پس از تشدید تحریم های خصمانه غرب ومنشوری شدن ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد در پوست خود نمی گنجیدند امروز دست به هراقدامی برای محار ایران می زنند.

در کنار همه این مسائل، گفته می شود که اسرائیل یک بچه لوس سرراهی است که هروقت دنیا به کام آنها نیست آتش بازی به راه می اندازند. اتحادیه اروپا و ایالات متحده تاکنون بهایی سنگین برای رفتارهای جنایت‌کارانه اسرائیل پرداخته‌اند.

رژیم منزوی شده صهیونیستی ظرف دو هفته گذشته و بعد از حمله به مجله فکاهی «شارلی‌ابدو» و ماجراهای تروریستی پاریس سعی کرد نهایت بهره برداری را با توسل به استراتژی همیشگی «مظلومیت قوم یهود وتهدید نژادپرستی» در پیش بگیرد. همه می دانند که رژیم صهیونیستی با همین بهانه خود را محق به داشتن انواع سلاح های هسته‌ای و شیمیایی می داند و برانواع جنایت‌ها علیه بشریت سرپوش گذاشته است.

در جریان حملات تروریستی پاریس، با همراهی رسانه های صهیونیسی یهودی بودن تعدادی از قربانیان کل موضوع را تحت‌الشعاع قرار داد. «بنیامین نتانیاهو» ، نخست وزیر رژیم صیونیستی علی رقم هشدار و دلخوری «فرانسوااولاند» رئیس جمهوری فرانسه خود را به زور در صف نخست راهپیمایی «اتحاد» جا داد.

در همین حال عناصر وابسته به رژیم صهیونیستی با ادعای «طراحی حملات هدفمند به مراکزیهودی» همراه با موج سواری اسلام‌هراسی اهدافی چند وجهی را علیه مسلمانان دنبال می کنند تا شاید در این آشفته بازار با جرقه‌ای کوچک آتشی بزرگ برافروخته شود.

منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: «حملات پاریس و انتشار کاریکاتور موهن شارلی‌ابدو علیه پیامبراعظم(ص) همراه با موج اسلام‌هراسی اثبات می کند که آنچه به وقوع پیوسته در واقع براساس یک توطئه چند وجهی بوده است که جنجال خبری برای انحراف افکارعمومی از پیگردجنایات جنگی رژیم صهیونیستی را دنبال می کند.»

در این میان ، سخنان چند روز پیشتر «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان همانند نفتی بر روی آتش صهیونیست‌ها را برافروخته کرد و اسرائیلی ها با بهره‌برداری از فرصت ایجاد شده با تعرض به حریم سوریه  و تهاجم هوایی به بلندی‌های جولان، تعدادی از رزمندگان حزب الله لبنان را به شهادت رساندند.

نماینده مردم اردبیل، نیر،نمین و سرعین ضمن اعتراض به «نقض تمامیت ارزی سوریه توسط رژیم صهیونیستی» گفت:« اسرائیلی ها همیشه با بحران امنیت و ترس ذاتی از جریان مقاومت دست به گریبان هستند. سخنان چند روز پیش نصرالله که پیشرفت‌های موشکی حزب الله را تایید می کرد و انهدام شبکه جاسوسی موساد، اضطراب صهیونیست‌ها آنها را به جنون کشاند. در آینده نزدیک حزب الله لبنان پاسخی عاقلانه و دندان شکن به رژیم صهیونیستی خواد داد. این ماجرا تازه آغاز بحرانی بزرگ برای  صهیونیست‌ها است و گذر زمان این تقاص جنایت رژیم صهیونیستی را برای آنها نشان خواهد داد.»

به گزارش المنار، حزب‌الله لبنان اعلام کرده است که با روش و مقیاسی که فعلاً پرده از آن بر نمی‌دارد، به حمله بالگرد رژیم صهیونیستی و کشته شدن فرزند عماد مغنیه پاسخ می‌دهد.جنبش مقاومت اسلامی (حماس) هم جنایت جدید رژیم صهیونیستی در سوریه را محکوم کرد و خواستار مقابله با جنایت های بی‌وقفه این رژیم شد.

حقیقت پور گفت: «تحلیل رژیم صهیونیستی این است که حزب الله هم اکنون در چند جبهه از جمله در تحولات سوریه و عراق و حتی در داخل لبنان در رویارویی با تکفیری‌ها مشغول است اما نیروهای حزب الله در هرلحظه‌ای که اراده کنند حتی در قلب تل‌آویو می توانند دست به عملیات بزنند.»

وی در پاسخ به ادعای مقامات صهیونیستی مبنی بر «نصب سکوهای پرتاب موشک» گفت:‌« اولا براساس تمام قوانین بین المللی هرکشوری در خاک خود محق به اقدامات پدافندی است و سوریه نیز می توانسته این کار را انجام دهد. دوما منطقه ای که در آن بالگردهای صهیونیستی اقدام به شلیک کرده‌اند به تازگی از چنگ تروریست‌های النصره آزاد شده بود،این موضوع حمایت‌های پنهان رژیم صهیونیستی را از تروریست‌های تکفیری داعش وعناصر وابسته به القاعده را محرز می کند.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با طرحی پرسشی گفت: «چرا داعش  که تا کنون هزاران نفر از مردم عراق و سوریه را به فجیع ترین شکل ممکن  به قتل رسانده‌است چرا تا کنون حتی یک گلوله به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک نکرده است .»

وی در تحلیل این مسائل زنجیره‌ای گفت: «در نگاه کلان همه حوادث دو هفته اخیر و ذات وجودی گروه‌های تروریستی نظیر داعش ،ا لقاعده و النصره  همه و همه برای حمایت از رژیم صهیونیستی است. حتی تهاجم اخیر پاریس برای شیرین کامی رژیم صهیونیستی و مظلوم نمایی آنها به وقوع پیوسته است.»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از المنار، حزب الله لبنان شامگاه دیروز (یکشنبه) با صدور بیانیه‌ای خبر هدف قرار گرفتن گروهی از رزمندگان مقاومت در جریان حمله هوایی ژیم صهیونیستی به منطقه «قنیطره» سوریه را تایید کرد و افزود: گروهی از مجاهدان حزب الله در جریان بازدید میدانی در شهرک «مزرعة الامل» قنیطره سوریه مورد هدف حمله موشکی قرار گرفتند.

در بیانیه حزب الله آمده است:« شماری از برادران مجاهد در جریان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه قنیطره سوریه به شهادت رسیدند که به شرح زیر می باشند:

1ـ شهید محمد احمد عیسى «ابو عیسى»، متولد عربصالیم، 1972 میلادی، متاهل و دارای چهار فرزند

2-شهید جهاد عماد مغنیه ملقب به جواد، متولد طیردبا، 1989 میلادی، مجرد

3-شهید عباس ابراهیم حجازی معروف به سید عباس، متولد 1979 میلادی، متاهل و دارای چهار فرزند

4-شهید محمد علی حسن ابوالحسن معروف به کاظم، متولد عین قانا، سال 1985 میلادی، مجرد

5-شهید غازی علی ضاوی معروف به دانیال، متولد الخیام، سال 1988 میلادی، متاهل و دارای یک فرزند

6-شهید علی حسن ابراهیم معروف به ایهاب، متولد یحمرالشقیف، سال 1993 میلادی و مجرد

این در حالی است که شبکه سعودی العربیه مدعی شهادت چند ایرانی و یک فرمانده ارشد حزب الله در این حمله صهیونیستی شده بود.

براساس همین گزارش، بعد از ظهر دیروز یک بالگرد رژیم صهیونیستی دو فروند موشک به منطقه «قنیطره» در خاک سوریه شلیک کرده و تعدادی از افراد حاضر در منطقه را مورد هدف قرار داد. ساعتی بعد اعلام شد که «جهاد مغنیه»، فرزند عماد مغنیه، فرمانده نامدار حزب‌الله در این حمله به شهادت رسیده است. تعداد شهدای حزب‌الله از 7 تا 11 نفر اعلام می‌شود. برخی منابع خبری مدعی‌اند که فرماندهان نظامی ایران هم در این حمله به شهادت رسیده‌اند.

صهیونیست‌ها مدعی‌اند که جهاد مغنیه و همراهانش در حال نصب سکوی پرتاب موشک در این منطقه بوده‌اند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet