اربعین حسینی
1393/10/29 14:12:11
سرویس اقتصادی
فرهنگی:

تهدید کاهش قیمت نفت به فرصت تبدیل شود/ دولت اراده ای برای حذف نفت از بودجه ندارد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی بر تبدیل تهدید کاهش قیمت نفت به فرصت تاکید کرد و گفت: البته دولت اراده ای به حذف نفت از بودجه ندارد و معتقد است که این وابستگی باید همچنان ادامه داشته باشد.
تهدید کاهش قیمت نفت به فرصت تبدیل شود/ دولت اراده ای برای حذف نفت از بودجه ندارد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی بر تبدیل تهدید کاهش قیمت نفت به فرصت تاکید کرد و گفت: البته دولت اراده ای به حذف نفت از بودجه ندارد و معتقد است که این وابستگی باید همچنان ادامه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/86748.jpg تهدید,کاهش,قیمت,نفت,به,فرصت,تبدیل,شود/,دولت,اراده,ای,برای,حذف,نفت,از,بودجه,ندارد Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، کاهش منابع بودجه عمومی را یکی از تهدیدهای افت قیمت نفت برشمرد و گفت:  این موضوع اکنون در مجلس و دولت محل بحث و توجه فراوان بوده و ممکن است که آثار زیان باری را نیز برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با فرصت های کاهش قیمت نفت نیز بیان کرد: در حوزه فرصت ها نیز می توان به کاهش اتکای بودجه عمومی کشور به نفت اشاره کرد که در کل، اقدام مثبتی تلقی می شود.

وی تصریح کرد: همچنین واقعی کردن قیمت حامل های انرژی نیز یکی دیگر از موضوعاتی بوده که برای جلوگیری از کسری بودجه و کاهش اتکای به نفت، باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه بنده به همراه تعداد دیگری از نمایندگان، معتقدیم که می توان از اتکای به نفت کاست، گفت: در کل می توان از این مجرا به سمت حفظ ذخایر کشور و استفاده از آنها در آینده حرکت کرد و آنچه مهم است اینکه باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا می توان در عرض یکسال، بودجه را بدون نفت تنظیم کرد، نیز اظهارکرد: به هر حال نمی توان با سرعت بالا، نفت را از بودجه کشور حذف کرد، اما می توان طی همین مدت کوتاه هم گام های بزرگی را برای کاهش وابستگی برداشت، البته دولت یازدهم اعتقادی به این موضوع نداشته و معتقد است که این وابستگی باید همچنان ادامه داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس خاطرنشان کرد: به هر حال باید توجه داشت که منابع صندوق توسعه ملی، از فروش نفت حاصل شده و تاکید دولت برای برداشت از منابع این صندوق نیز، بیانگر عدم همت دولت، برای کاهش اتکا به نفت است./

پایان پیانش

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet