خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/29 11:39:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضوکمیسیون انرژی مجلس خبرداد

پیشنهاد کمیسیون انرژی برای محاسبه آزاد قیمت انرژی برای پرمصرف‌ها

عضوکمیسیون انرژی مجلس گفت: کسانی که ملاحظه مصرف ندارند را باید به پرداخت قیمت تمام‌شده ملزم کنیم تا هزینه مصرف مازاد را خودشان پرداخت کنند و هزینه اضافی بر دوش کشور تحمیل نکنند.
پیشنهاد کمیسیون انرژی برای محاسبه آزاد قیمت انرژی برای پرمصرف‌ها عضوکمیسیون انرژی مجلس گفت: کسانی که ملاحظه مصرف ندارند را باید به پرداخت قیمت تمام‌شده ملزم کنیم تا هزینه مصرف مازاد را خودشان پرداخت کنند و هزینه اضافی بر دوش کشور تحمیل نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43007.jpg پیشنهاد,کمیسیون,انرژی,برای,محاسبه,آزاد,قیمت,انرژی,برای,پرمصرف‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛سیدمهدی موسوی‌نژاد،اظهار داشت: در حال حاضر کسانی از یارانه بیشتری استفاده میکنند که مصرف بیشتری دارند و طبیعی است کسی که پایین‌تر از الگو، مصرف می‌کند با کسی که مازاد مصرف دارد از لحاظ برخورداری از یارانه یکسان نیست.

وی افزود: در این راستا پیشنهادی در رابطه با لایحه بودجه مبنی بر محاسبه قیمت آزاد انرژی برای افرادی که مازاد مصرف دارند و محاسبه قیمت یارانه‌ای برای کسانی که کمتر از الگو مصرف می‌کنند در کمیسیون انرژی مطرح شد.
عضو کمیسیون انرژی اضافه کرد: کسانی که از دهک‌های پایین و اقشار آسیب پذیر هستند در خانه هایشان اقلام و منابع مصرفی پایین‌تری دارند ولی افرادی که مصرف بیشتری دارند بهره بیشتری از یارانه می برند در حالی که یارانه بین همه اقشار چه آن هایی که مستضعف هستند و چه آن هایی که متمول هستند بصورت یکسان توزیع میگردد.
وی با بیان اینکه امکان حذف یارانه افراد پر درآمد یا پر مصرف وجود دارد، تصریح کرد:  چند راهکار وجود دارد؛ یکی اینکه الان وزارت رفاه اعلام کرده است که ده میلیون نفر را شناسایی کرده ایم که استحقاق گرفتن یارانه را ندارند؛ راه دیگر هم شناسایی از طریق قبوض صادره آب، برق، گاز و امثال آن است که نشان می‌دهد خانواده‌ای پردرآمد و پرمصرفی هستند یا خیر؟ به هر صورت کمیسیون انرژی به صورت جدی این مساله را پیگیری می‌کند.
 
موسوی‌نژاد درباره تاثیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر کاهش مصرف و صرفه‌جویی اظهار داشت: زمانی با افزایش قیمت کاهش مصرف صورت نمیگ‌یرد که کسانی هستند که فاصله درآمدشان با خرجشان  بسیار زیاد است؛ به هر حال  کسانی که ملاحظه مصرف ندارند را  باید به پرداخت قیمت تمام شده ملزم کنیم تا هزینه مصرف مازاد را خودشان پرداخت کنند و هزینه اضافی  بر دوش کشور تحمیل نکنند.
 
وی تاکید کرد بنده با طرح مطرح شده به عنوان نظام پلکانی افزایشی یا IBT موافقم و یکی از پیشنهادات ما هم همین بود که اگر این طرح اجرا شود بخش زیادی از حوزه هدفمندی یارانه ها مدیریت خواهد شد./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet