خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/29 12:23:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

صنایع تبدیلی جایگزین مناسبی برای نفت هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای اتکا نکردن به نفت دربودجه باید دنبال راه های اقتصادی برویم، گفت: باید توجه به صنایع تبدیلی را به جای نفت توسعه دهیم.
صنایع تبدیلی جایگزین مناسبی برای نفت هستند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای اتکا نکردن به نفت دربودجه باید دنبال راه های اقتصادی برویم، گفت: باید توجه به صنایع تبدیلی را به جای نفت توسعه دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/80860.jpg صنایع,تبدیلی,جایگزین,مناسبی,برای,نفت,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛«مجید منصوری بیدکانی»اظهار داشت: می توان با توجه به صنایع معدنی به سمت اقتصاد غیر نفتی برویم و نوسانات بودجه را کمتر کنیم.

وی ادامه داد: برای بحث بودجه و اتکا نکردن به نفت، صنایع تبدیلی باید توسعه یابد؛ توجه به صنایع پایین دستی نیز می تواند کمک شایان توجهی به کشور کند.
 
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت باز شدن فضا و حضور سرمایه گذاران می توان آن ها را جذب کرد و تمام صنایع پایین دستی پتروشیمی ها را راه اندازی کنیم؛ می توان به صنایع معدنی و وابسته به معدن همچون فولاد و سیمان نیز توجه بیشتری کرد.
 
منصوری در ادامه با بیان این که باید از خام فروشی جلوگیری کنیم، گفت: اگر بتوانیم مواد معدنی را فرآوری کنیم برای اقتصاد کشور بسیار تاثیر گذار است و توجه به این موضوع باعث پیشرفت کشور می شود.
 
وی درباره صادرات نفت هم اظهار داشت: نباید صادرات این محصول را به صفر برسانیم ؛ باید توازن ایجاد کرده و اگر به صادرات نفت می پردازیم آن را به صندوق توسعه داده و از آن صندوق، در مسیر توسعه زیر ساخت ها و تولید، هزینه شود.
 
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی درباره بودجه سال 94معادن و صنایع نیز گفت: نگاه مثبتی به بحث معادن شده است البته کل وضعیت بودجه با توجه به قیمت نفت مطلوب نیست اما نسبت به گذشته کمی ارتقا را در زمینه صنایع و معادن شاهد هستیم./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet