هدر اصلی
1393/10/29 13:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جوکار:

آمریکا نسبت به آینده عربستان احساس خطر می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر جان مک کین و برخی سناتورهای آمریکایی به عربستان را برای مدیریت شرایط سیاسی این کشور بعد از ملک عبدالله عنوان و تاکید کرد که آمریکا می‌خواهد عربستان را به عنوان یکی از بازیگران اصلی برای اعمال سیاست‌های خود در منطقه حفظ کند.
آمریکا نسبت به آینده عربستان احساس خطر می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر جان مک کین و برخی سناتورهای آمریکایی به عربستان را برای مدیریت شرایط سیاسی این کشور بعد از ملک عبدالله عنوان و تاکید کرد که آمریکا می‌خواهد عربستان را به عنوان یکی از بازیگران اصلی برای اعمال سیاست‌های خود در منطقه حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/62311.jpg آمریکا,نسبت,به,آینده,عربستان,احساس,خطر,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛محمد صالح جوکار ‌اظهار کرد: پادشاه عربستان امروز در بستر بیماری است و با وسایل و تجهیزات پزشکی نگه داشته شده است. در این شرایط آمریکایی‌ها نسبت به آینده سیاسی عربستان به شدت بیمناک هستند.

وی افزود: از سویی بحث داعش مطرح است و اینکه احتمالا این گروهک به سمت عربستان برود زیرا داعش سرخورده است و امروز بازگشت تروریست‌ها به اروپا حاکی ازسرخوردگی و سربازکردن غده چرکین تروریسم در کشورهای اروپایی است. بنابراین با توجه به فشارهایی که روی داعش در عراق وجود دارد احتمال حرکت آن به سمت عربستان با توجه به پایگاهی که داعش در این کشور دارد محتمل است.
 
نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها نسبت به متحد خود در منطقه احساس تهدید جدی می‌کنند یادآور شد: بعد از ملک عبدالله شاهزاده‌ها در رده هم سطحی قرار دارند و به شدت با یکدیگر دچار اختلاف هستند و آینده مبهمی در انتظار عربستان است بنابراین آمریکایی‌ها به دنبال مدیریت شرایط سیاسی عربستان بعد از ملک عبدالله هستند تا بی‌ثباتی در این کشور اتفاق نیفتد و بتوانند ساختار سیاسی را به نحوی حفظ کنند.
 
جوکار ادامه داد: حضور آمریکایی‌ها و رفت و آمد آن‌ها به عربستان امری عادی تلقی می‌شود زیرا آن‌ها می خواهند در عربستان فعال شوند به نحوی که این بازیگر را برای اعمال سیاست های خود در منطقه حفظ کنند.
 
وی درپایان خاطرنشان کرد: آمریکا نمی خواهد عربستان را به عنوان متحد خود در منطقه از دست بدهد و با توجه به تهدیداتی که وجود دارد نسبت به آینده عربستان احساس خطر می‌کند./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet