هفته دفاع مقدس
1393/10/30 10:26:43
سرویس اجتماعی
بصیری‌پور:

انتخاب شهردار از سوی مردم شوراها را تشکلی تشریفاتی می‌کند

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه وظایف شوراهای شهر در انتخاب شهردار خلاصه می شود٬ گفت: در صورتی که شهردار از سوی مردم انتخاب شود شوراها به تشکلی تشریفاتی تبدیل می شوند.
انتخاب شهردار از سوی مردم شوراها را تشکلی تشریفاتی می‌کند رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه وظایف شوراهای شهر در انتخاب شهردار خلاصه می شود٬ گفت: در صورتی که شهردار از سوی مردم انتخاب شود شوراها به تشکلی تشریفاتی تبدیل می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/92899.jpg انتخاب,شهردار,از,سوی,مردم,شوراها,را,تشکلی,تشریفاتی,می‌کند Icana

غلامرضا بصیری پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری مطرح شدن پیشنهادی مبنی بر انتخاب شهرداران از سوی مردم٬ گفت: وظایف شوراهای شهر در انتخاب شهردار خلاصه می‌شود یعنی درصد زیادی از جایگاهی که دارند به دلیل انتخاب شهردار است.

وی با تاکید بر اینکه اگر در راستای انتخاب شهردار از سوی مردم وظایف شوراها گسترش یابد خللی به روند وظایف شوراهای اسلامی شهرو روستا وارد نخواهند شد٬ افزود: اگر وظیفه انتخاب شهردار از شورای شهر سلب شود شورا تشکل تشریفاتی خواهد بود.

بصیری‌پور با بیان اینکه انتخاب شهردار از سوی مردم در صورتی که توسعه وظایف و اختیارات شوراها را در پی داشته باشد می‌تواند به آینده تصمیم‌گیری‌ها کمک کند٬ تصریح کرد: در حال حاضر انتخاب شهردار توسط مردم با در نظر گرفتن شرایط کنونی خیلی موفق نخواهد بود هر چند که هم اکنون نیز شهردار از سوی مردم اما با رای غیرمستقیم آنان انتخاب می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet