خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/10/30 11:09:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

حذف اقشار پردرآمد از گرفتن یارانه سریعتر اجرایی شود

عضوکمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حذف اقشار پر درآمد از لیست یارانه بگیران با وجود توصیه مجلس هنوز از طرف دولت اجرایی نشده در صورتی که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، لازم است این موضوع سریعتر اجرایی شود.
حذف اقشار پردرآمد از گرفتن یارانه سریعتر اجرایی شود عضوکمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حذف اقشار پر درآمد از لیست یارانه بگیران با وجود توصیه مجلس هنوز از طرف دولت اجرایی نشده در صورتی که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، لازم است این موضوع سریعتر اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg حذف,اقشار,پردرآمد,از,گرفتن,یارانه,سریعتر,اجرایی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛جعفرقادری اظهار داشت: در واقع قانون هدفمندی در کشور توزیع پول میان مردم بوده و مجلس هم پیش از این توصیه به منع این اقدام کرده اما دلیل اینکه تاکنون در دولت اجرایی نشده است، مشخص نیست.

وی با بیان آنکه دولت بررسی حساب های مردم را قبول نمی کند، ادامه داد: در شرایطی که امکان افزایش درآمدهای مالیاتی وجود ندارد، حذف اقشار پر درآمد باید سریعتر اجرایی شود.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: از آنجا که دولت اکنون با کمبود اعتبار برای اجرایی کردن طرح های عمرانی روبروست، نمی تواند مالیات را افزایش دهد و این در حالی است که از طرفی هم روی موضوع واگذاری ها نمی توان حساب کرد بنابراین در این شرایط بهترین کار حذف افراد پردرآمد از لیست یارانه بگیران است.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت شناسایی افراد آسیب پذیر واقعی، تصریح کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و کارگران نیازمند از مهمترین افراد نیازمند به دریافت یارانه هستند.
 
گفتنی است، کاهش قیمت نفت و به تبع آن کاهش درآمدهای ارزی دولت و احتمال کسری بودجه در سال آینده سبب شده هم نمایندگان مجلس و هم کارشناسان اقتصادی بر لزوم حذف اقشار پر درآمد از لیست یارانه بگیران نقدی تاکید دارند.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet