هدر اصلی
1393/10/30 12:27:52
سرویس اقتصادی
مفتح در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق مطرح کرد:

رشد 22 درصدی مالیات مشاغل/اصلاح قانون برای ممانعت از بروز فرار مالیاتی

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: اعضای کمیسیون در جریان بررسی درآمدهای لایحه بودجه سال ۹۴ مالیات مشاغل را ۲۲ درصد افزایش دادند.
رشد 22 درصدی مالیات مشاغل/اصلاح قانون برای ممانعت از بروز فرار مالیاتی سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: اعضای کمیسیون در جریان بررسی درآمدهای لایحه بودجه سال 94 مالیات مشاغل را 22 درصد افزایش دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/68581.jpg رشد,22,درصدی,مالیات,مشاغل/اصلاح,قانون,برای,ممانعت,از,بروز,فرار,مالیاتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح در نشست خبری امروز (سه‌شنبه 30 دیماه) در جریان بررسی درآمدهای لایحه بودجه سال 94 گفت: در جریان بررسی درآمدها برخی موارد از قبیل مالیات بر حقوق، حقوق ورودی واردات خودرو، عوارض خروج از مرزهای کشور،‌ مالیات بر فروش سیگار و مالیات بر ارزش افزوده در حالت مراعا مانده و بررسی  در جلسات آینده صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی بخش‌های دیگر مانند مالیات مستغلات و ارث عینا مانند پیشنهاد دولت تصویب شده و مجلس تغییری را در آن اعمال نکرده است.

مفتح تصریح کرد: دولت همچنین برای مالیات مشاغل در سال آتی 3 هزار و ششصد میلیارد تومان را اعلام کرده بود اما اعضای کمیسیون تلفیق این رقم را با 22 درصد افزایش 3780 میلیارد تومان تصویب کردند این در حالی است که در پیش بینی عملکرد سال 93، 3 هزار و صد میلیارد تومان از محل مالیات بر مشاغل تعیین شده است.

وی ردیف تغییر کرده دیگر را در خصوص مالیات متفرقه بر درآمد عنوان کرد و گفت: دولت در لایحه سال 93 و 94 مالیات متفرقه بر درآمد را 6 هزار میلیارد تومان اعلام کرده در حالی که اعضای کمیسیون تلفیق رقم آن را به ده هزار میلیارد تومان افزایش دادند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص تبصره‌های تصویب شده در جلسه امروز نیز گفت: در بند ف ماده 2 آمده که 500 هزار تومان قیر رایگان به نسبت 80 و 20 درصد در اختیار وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن قرار گیرد تا به منظور بهبود وضعیت راه‌های روستایی و بهسازی روستاها مورد استفاده قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: همچنین در بند دیگر به وزارت نفت اجازه داده شده تا فرآورده‌های نفتی کشف شده را در شبکه توزیع به فروش برساند که 90 درصد این منابع به حساب خزانه و مابقی بابت دستمزد به وزارت نفت اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: در بحث فروش سهام دولت نیز روش فروش سهام و حق اولویت به لایحه دولت اضافه شد که واگذاری‌ها از طریق بورس، فرابورس و مزایده انجام شود.

مفتح در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: همچنین به وزارت نیرو اجازه داده شد اراضی مسیل‌های متروکه که در مناطق شهری وجود داشته و احتمال وقوع سیل در آنجا وجود ندارد را از طریق مزایده واگذار کند.

نماینده مردم تویسرکان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دولت توان تامین درآمدهای تعیین شده مالیاتی از سوی مجلس را دارد، نیز گفت: ارقام اضافه شده چندان قابل توجه نبوده و باید توجه داشت که ما نرخ‌ها را تغییر ندادیم بلکه هدف ما افزایش پایه مالیاتی است.

وی با بیان اینکه انتظار ما افزایش درآمدهای مالیاتی است، گفت: برخی از طریق فرارهای مالیاتی حقوق خود را پرداخت نمی‌کنند، بخشی از این موضوع به علت ضعف قانون بوده که ما آن را اصلاح خواهیم کرد، اما بخش دیگر مربوط به دستگاه‌های اجرایی بوده که باید جلوی آن گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet