هدر اصلی
1393/10/30 16:12:41
سرویس اقتصادی
رحمانی عنوان کرد:

ضرورت حمایت از تولید ملی در شرایط کاهش قیمت نفت

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سهم تولید از منابع هدفمندی در لایحه بودجه سال ۹۴ کاهش یافته است، گفت: کاهش قیمت نفت، به حمایت از تولید ملی و ساخت کالاهای داخلی ضرورت بخشیده و این موضوع، نخستین راهکار برای کاهش وابستگی به نفت است.
ضرورت حمایت از تولید ملی در شرایط کاهش قیمت نفت رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سهم تولید از منابع هدفمندی در لایحه بودجه سال 94 کاهش یافته است، گفت: کاهش قیمت نفت، به حمایت از تولید ملی و ساخت کالاهای داخلی ضرورت بخشیده و این موضوع، نخستین راهکار برای کاهش وابستگی به نفت است. https://cdn.icana.ir/d/019/73681.jpg ضرورت,حمایت,از,تولید,ملی,در,شرایط,کاهش,قیمت,نفت Icana

رضا رحمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آسیب های کاهش سهم تولید از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال آتی، گفت: انرژی ارزان یکی از مزیت های صنعت در ایران بود، اما با اجرای قانون هدفمندی، نرخ انرژی رشد کرد که این موضوع، هزینه برخی واحدهای تولیدی را تا 10 برابر افزایش داد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس قانون، مقرر شده که منابع حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، صرف اقدامات جبرانی در حوزه صنعت شود.

وی تصریح کرد: از جمله اقدامات جبرانی نیز می توان به نوسازی و بهسازی خطوط اشاره کرد، اما متاسفانه در دولت قبل و کنونی هیچگونه حمایتی از تولید صورت نگرفته است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با اشاره به رکود حاکم بر اقتصاد کشور بیان کرد: در این شرایط، کاهش سهم تولید از قانون هدفمندی، آسیب هایی را به واحدهای تولیدی وارد خواهد کرد و به همین دلیل ما در تلاشیم که سهم تولید در بودجه سال آینده افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: کاهش قیمت نفت، به حمایت از تولید ملی و ساخت کالاهای داخلی ضرورت بخشیده و این موضوع، نخستین راهکار برای کاهش وابستگی به نفت است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تصریح کرد: اگر دولت قصد جدایی نفت از بودجه را دارد باید در زمینه تقویت ساختارهای تولید تلاش کند، چرا که این موضوع در نهایت به خروج از رکود منتهی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet