هدر اصلی
1393/10/30 16:54:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کارخانه‌:

کمیته هسته‌ای مجلس در واکنش به تهدیدهای کنگره آمریکا طرح جدیدی را ارائه خواهد کرد

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه موضع‌گیری‌های اخیر کنگره آمریکا مبنی بر تهدید به تشدید تحریم‌ها علیه ایران واکنش مجلس را برای پاسخگویی متقابل و متناسب به آن‌ها در پی داشته است، گفت: قرار است طرح جدیدی را در کمیته هسته‌ای مجلس بررسی کنیم و بعد از تکمیل آن را به صحن مجلس خواهیم فرستاد.
کمیته هسته‌ای مجلس در واکنش به تهدیدهای کنگره آمریکا طرح جدیدی را ارائه خواهد کرد رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه موضع‌گیری‌های اخیر کنگره آمریکا مبنی بر تهدید به تشدید تحریم‌ها علیه ایران واکنش مجلس را برای پاسخگویی متقابل و متناسب به آن‌ها در پی داشته است، گفت: قرار است طرح جدیدی را در کمیته هسته‌ای مجلس بررسی کنیم و بعد از تکمیل آن را به صحن مجلس خواهیم فرستاد. https://cdn.icana.ir/d/019/44131.jpg کمیته,هسته‌ای,مجلس,در,واکنش,به,تهدیدهای,کنگره,آمریکا,طرح,جدیدی,را,ارائه,خواهد,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛"ابراهیم کارخانه‌" رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه طرح غنی‌سازی ۶۰ درصد طبق شرایط خاص آن زمان در چند ماه پیش در مجلس مطرح شد، گفت: اکنون که مذاکرات پیش رفته و مسائل جدیدی مطرح شده، باید موضع‌گیری‌های جدیدی نیز از سوی مجلس اتخاذ شود.
 عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: موضع‌گیری‌های اخیر کنگره آمریکا و مسائلی که اوباما مطرح کرده مبنی براینکه اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد زیربار خواسته‌های ما نرود، من اولین نفری هستم که در کنگره حاضر خواهم شد و تحریم‌ها را علیه ایران تشدید خواهم کرد.

وی در ادامه افزود: به این ترتیب از یک طرف کنگره آمریکا ایران را تهدید به تشدید تحریم‌ها می‌کند و از طرف دیگر هم اوباما خواسته‌های جدیدتری را مطرح می‌کند و هر دو آن‌ها مانند دو لبه قیچی بر روی جمهوری اسلامی ایران فشار وارد می‌کنند.
 
کارخانه‌ای تاکید کرد: ما هم در مجلس خواهان پاسخگویی متقابل و متناسب با این شرایط به آن‌ها هستیم و تصمیم گرفته شد تا طرح جدیدی را در کمیته هسته‌ای مجلس بررسی کنیم که بعد از تکمیل آن را به صحن مجلس خواهیم فرستاد.
 
نماینده همدان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران عملا با توقف پیشرفت و تعلیق بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای نهایت نرمش و انعطاف را برای پیشرفت مذاکرات از خود نشان داده است ولی متاسفانه کشورهای 5+1 و بویژه آمریکا نه تنها به تمام تعهدات خود به طور کامل پایبند نبوده‌اند بلکه از انعطاف جمهوری اسلامی سوءاستفاده کرده و در طول یکسال گذشته بیش از یکصد تحریم جدید را به بهانه‌های مختلف علیه ملت ایران تحمیل کردند.
 
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس خاطرنشان کرد: اگر ایران پس از اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا جمهوری اسلامی غنی‌سازی 20 درصد را تا لغو تحریم‌های اعلام شده از سرمی‌گرفت قطعا هیچ‌گونه تحریم جدیدی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ملت ایران وضع نمی‌شد و راه نقض توافقنامه به طور کامل بسته می‌شد، لذا تسامح و تساهل هسته‌ای در برابر تهدید به تحریم‌های جدید اشتباه است.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet