خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/10/30 18:01:00
سرویس فرهنگی
هروی مطرح کرد:

انتقاد از نظاره‌گری مسئولان فرهنگی کشورمان در قبال توهین به مقدسات اسلام

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ با محکوم کردن توهین کشورهای استکباری به ساحت مقدس اسلام و پیامبر عظیم الشان آن٬ گفت: از مسئولان فرهنگی کشور در خصوص چرایی انفعال در ساخت برنامه‌های مناسب برای شناساندن دین ناب محمدی(ص) به دنیا گله دارم.
انتقاد از نظاره‌گری مسئولان فرهنگی کشورمان در قبال توهین به مقدسات اسلام رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ با محکوم کردن توهین کشورهای استکباری به ساحت مقدس اسلام و پیامبر عظیم الشان آن٬ گفت: از مسئولان فرهنگی کشور در خصوص چرایی انفعال در ساخت برنامه‌های مناسب برای شناساندن دین ناب محمدی(ص) به دنیا گله دارم. https://cdn.icana.ir/d/019/53345.jpg انتقاد,از,نظاره‌گری,مسئولان,فرهنگی,کشورمان,در,قبال,توهین,به,مقدسات,اسلام Icana

جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اسلام(ص) گفت: نکته اساسی در قبال تمامی مطالبی که در رسانه ها آمده این است که واکنش ما در قبال چنین توهین‌هایی نباید تنها به تجمعات اعتراض آمیز محصور شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی ما که در این گونه مواقع فقط نظاره گری می‌کنند باید به سراغ آسیب‌شناسی رفته و با ساخت برنامه‌هایی مناسب نسبت به این گونه دریده گویی‌ها واکنش نشان دهند.

وی گفت: مسئولان باید مشخص کنند که چرا دنیای غرب در قبال فضای بیداری اسلام مستقیما به ساحت بزرگترین شخصیت دنیای اسلام اهانت کرده و قصد برنامه ریزی شده آن‌ها از جانب دنیای استکباری و رسانه‌های صهیونیستی چیست؟

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: چرا ما در قبال این قضایا فقط با پرخاش و برپایی تظاهرات بسنده می‌کنیم چرا تصور می‌کنیم فقط با تجمعات اعتراضی می‌توان جلوی این قضیه را گرفت در حالی که در کنار تجمعات اعتراضی باید مجامع علمی در جهت چاپ و انتشار تصویر روشنی از پیامبر اسلام نیز حرکت کنند.

هروی افزود: حال که رسانه‌های صهیونیستی با جدیت در جهت تخریب چهره رسول اکرم(ص) کار می‌کنند چرا متولیان فرهنگی کشور ما فقط نظاره‌گر هستند و آستین همت را جهت ساخت برنامه های جدیدی در ترسیم چهره واقعی رهبران اسلام بالا نمی‌زنند؟

وی با بیان اینکه جزای اهانت کنندگان به ساحت پیامبر اسلام فقط تجمع اعتراضی نیست و باید اقدامات فرهنگی گسترده ای در این زمینه انجام شود٬ افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند در مقابل فساد باید کار عملی انجام شود٬ در این خصوص نیز نباید در قبال هجمه‌های برنامه ریزی شده و این گونه اهانت‌های برنامه‌ریزی شده منفعلانه عمل کنیم.

هروی ادامه داد: احساس می‌کنم که در قبال حرکت‌ها و هجمه‌هایی که بروز می‌کند ما نیز دچار کوتاهی شده ایم و با تظاهرات ظاهری می‌خواهیم مقابل حرکت‌های جدی و برنامه‌ریزی شده جبهه استکبار را بگیریم.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: باید بدانیم که این روند نتیجه‌بخش نخواهد بود بنابراین همانگونه که بنگاه‌های رسانه غربی در جهت تخریب چهره پیامبر اسلام حرکت می کنند باید پرسید که چرا سازمان‌های تبلیغاتی و فرهنگی کشورمان بر روی تاریخ اسلام و شخصیت‌های تاریخی اسلام حرکت قابل ملاحظه‌ای انجام نمی‌دهند.

وی گفت: در حالی که بی‌حرمتی به ساحت پیامبر اسلام را محکوم می‌کنند از دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی کشورمان نیز گله دارم که چرا در مقابل این گونه حرکت‌ها از سلاح هنر و حرکت‌های شایسته و بایسته با راهکارهای علمی و پژوهشی استفاده نکرده و چرا جلوه هنر در ترسیم واقعیت اسلام و پیامبر کمتر دیده می‌شود.

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باید آثاری در خصوص نشان دادن ماهیت والای اسلام ساخته شود، گفت:‌ انتظار ما از مسئولان نشان دادن ماهیت واقعی مکتب اسلام بوده تا بدین ترتیب چهره واقعی اسلام نمایان و دنیای استکبار نیز به این ترتیب در مقابل عظمت دین مبین اسلام سر فرود آورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet