اربعین حسینی
1393/11/01 09:34:39
سرویس اقتصادی
منصوری بیدکانی:

فرصت عرضه محصولات ایرانی، با تشکیل بازار مشترک اسلامی/ همدلی دول الزامی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تشکیل بازار مشترک کشورهای اسلامی را فرصتی مناسب برای تجار ایرانی دانست و گفت: منفعت مالی، لازمه حضور در بازارهای مختلف است و در صورت حمایت دولتها، بازار مشترک اسلامی منفعت فراوانی در بر خواهد داشت.
فرصت عرضه محصولات ایرانی، با تشکیل بازار مشترک اسلامی/ همدلی دول الزامی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تشکیل بازار مشترک کشورهای اسلامی را فرصتی مناسب برای تجار ایرانی دانست و گفت: منفعت مالی، لازمه حضور در بازارهای مختلف است و در صورت حمایت دولتها، بازار مشترک اسلامی منفعت فراوانی در بر خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/80859.jpg فرصت,عرضه,محصولات,ایرانی،,با,تشکیل,بازار,مشترک,اسلامی/,همدلی,دول,الزامی,است Icana

مجید منصوری بیدکانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با پیشنهادات مطرح شده مبنی بر تشکیل بازار مشترک کشورهای اسلامی، گفت: این اقدام به شرط پایبند بودن دولتها اقدام خوبی است، اما در صورتیکه شاهد عهد شکنی در آن نباشیم.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: منفعت مالی لازمه حضور در بازارهای مختلف است و در صورت حمایت دولتها، بازار مشترک اسلامی منفعت فراوانی خواهد داشت، در غیر اینصورت نمی توان چندان به تشکیل این بازار خوشبین بود.

وی ادامه داد: اگر هدف، مقابله با بازار کشورهای غیر اسلامی باشد ابتدا باید میان دول اسلامی همدلی ایجاد شود، در غیر اینصورت بر بازار تاثیر منفی گذاشته و موفق عمل نخواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در گذشته تجار دول را به یکدیگر متصل می کردند، گفت: جاده ابریشم تجارت کشورهای اسلامی به سمت جنوب آسیا و اروپا را افزایش داد و دلیل آن، نزدیکی تجار و دول بود، اما اکنون مرزهای دولتی مشکلات بسیاری را برای تجارت ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا ایران ظرفیت حضور فعال در بازار کشورهای اسلامی را دارد، گفت: بهره مندی از ظرفیت ها متقابل بوده و در نهایت، به کاهش اثر تحریم ها منتهی خواهد شد.

 نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: تشکیل این بازار فرصت خودنمایی و عرضه محصولات ایرانی را به تجار و تولیدکنندگان می دهد و در صورت تشکیل بازار مشترک اسلامی باید از آن به بهترین نحو استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet