اربعین حسینی
1393/11/04 15:39:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت‌پور:

قطع منابع نفتی از بودجه کلید اقتصاد مقاومتی است/توطئه غرب در کاهش قیمت نفت را به فرصت تبدیل کنیم

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان این که باید توطئه غرب را در کاهش قیمت نفت به فرصت تبدیل کنیم، گفت: ما باید از این به بعد منابع حاصله از فروش نفت را از بودجه حذف کنیم چراکه فرصتی پیش آمده تا بتوانیم با وجود نوسانات قیمت نفت تحرکی در اقتصاد ایجاد کنیم.
قطع منابع نفتی از بودجه کلید اقتصاد مقاومتی است/توطئه غرب در کاهش قیمت نفت را به فرصت تبدیل کنیم نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان این که باید توطئه غرب را در کاهش قیمت نفت به فرصت تبدیل کنیم، گفت: ما باید از این به بعد منابع حاصله از فروش نفت را از بودجه حذف کنیم چراکه فرصتی پیش آمده تا بتوانیم با وجود نوسانات قیمت نفت تحرکی در اقتصاد ایجاد کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/82210.jpg قطع,منابع,نفتی,از,بودجه,کلید,اقتصاد,مقاومتی,است/توطئه,غرب,در,کاهش,قیمت,نفت,را,به,فرصت,تبدیل,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛منصور حقیقت‌پور، نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین درمجلس با اشاره به تعیین نرخ قیمت فروش نفت در بودجه سال 94 به خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران گفت: بی‌شک قیمت‌گذاری نرخ فروش نفت یک پروسه‌ای بین‌المللی و سیاسی است.
وی افزود: ما در بهترین شرایط اگر بخواهیم مدیریتی استراتژیک را در فضای اقتصادی و سیاسی کشور اعمال کنیم رفتن به سمت فرصت‌ها بهترین راه‌حل است.
 
حقیقت‌پور با بیان اینکه بی‌شک این فرصت‌ها معطوف به انقطاع کامل موضوع نفت در بودجه می‌شود، تصریح کرد: باید منابع حاصل از محل فروش نفت در بودجه را قطع کنیم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه بیان داشت: دولت می‌تواند با حذف منابع نفت از بودجه سالیانه، از سایر محل‌ها در تأمین کسری بودجه خود اقدام کند.

وی ادامه داد:  مثلاً دولت می‌تواند جبران کسری خود را با استقراض از بانک مرکزی، فروش اوراق بهادار، توسعه در دریافت‌های مالیاتی و یا دریافت وام از صندوق توسعه ملی برطرف کند.
این نماینده مردم اردبیل با بیان این که باید توطئه غرب را در کاهش قیمت نفت به فرصت تبدیل کنیم، بیان داشت: ما باید از این به بعد منابع حاصله از فروش نفت را از بودجه حذف کنیم چراکه فرصتی پیش آمده تا بتوانیم با وجود نوسانات قیمت نفت تحرکی در اقتصاد ایجاد کنیم.
حقیقت‌پور به دیدگاه‌های برخی منتقدان به موضوع حذف منابع نفت از بودجه سالیانه اشاره کرد و گفت: بی‌شک هر طرحی نقاط قوت و ضعف‌هایی دارد ولی این طرح نمی‌تواند ضعف‌های عمده‌ای داشته باشد.
این نماینده مجلس در ادامه تأکید کرد: تنها در صورت حذف منابع نفت از بودجه می‌توان، حتی اگر نرخ نفت به صفر هم برسد، آسیب‌های اقتصادی آن را جبران کرد.
 
وی متذکر شد: بی‌شک این تحرک معنای اقتصاد مقاومتی داشته و ما با توان اقتصاد داخلی خود می‌توانیم از تأثیرات شکننده خارجی جلوگیری کنیم. 
حقیقت‌پور ادامه داد: اگر بخواهیم مدیریت استراتژیک در حوزه نفت داشته باشیم باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم چرا که انقطاع منابع نفت از بودجه اقتصاد مقاومتی را در کشور کلید خواهد زد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان این که مرکز پژوهش‌های مجلس هم حذف منابع نفت در بودجه را بررسی می‌کند، خاطرنشان کرد: کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس با کمک بسیاری از اقتصاددانان مجلس روی این موضوع متمرکز هستند که این امر می‌تواند تصمیمات در این راستا را با یک خرد جمعی روبرو کند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet