اربعین حسینی
1393/11/01 10:58:26
سرویس اجتماعی
قاضی‌پور:

"طرح پارکبان"توافق غیرقانونی شهرداری با راهنمایی و رانندگی برای جریمه خودرو‌ها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس٬ با انتقاد از توافق غیرقانونی شهرداری با راهنمایی و رانندگی برای جریمه کردن خودروها٬ گفت: به طور حتم متولی جریمه کردن خودروها در مکان‌هایی که تابلوی توقف ممنوع وجود ندارد راهنمایی و رانندگی نیست و این توافق کاملا غیرقانونی است.
"طرح پارکبان"توافق غیرقانونی شهرداری با راهنمایی و رانندگی برای جریمه خودرو‌ها عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس٬ با انتقاد از توافق غیرقانونی شهرداری با راهنمایی و رانندگی برای جریمه کردن خودروها٬ گفت: به طور حتم متولی جریمه کردن خودروها در مکان‌هایی که تابلوی توقف ممنوع وجود ندارد راهنمایی و رانندگی نیست و این توافق کاملا غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/93151.jpg "طرح,پارکبان"توافق,غیرقانونی,شهرداری,با,راهنمایی,و,رانندگی,برای,جریمه,خودرو‌ها Icana

 نادر قاضی‌پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اعلام طرح برخی شکایت‌ها از سوی مردم مبنی بر جریمه کردن خودروها از سوی راهنمایی و رانندگی در مکان‌هایی که تابلویی مبنی بر پارک ممنوع وجود ندارد٬ گفت: راهنمایی و رانندگی تحت هیچ عنوان و طرحی حق اخذ جریمه از مردم را ندارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه راهنمایی و رانندگی نباید در چنین موضوعی دخالت کند٬ افزود: زمانی که تابلوی توقف ممنوع در جایی وجود ندارد افراد مجاز به پارک اتومبیل خود هستند و شهرداری بجای به دنبال ترفند بودن برای افزایش بودجه خود به دنبال در نظر گرفتن محلی برای پارک خودروها باشد و به مدیریت شهری خود برسد.

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن مکان‌هایی برای پارک اتومبیل‌ها با وجود پارک‌بان دیگر جایی برای دخالت راهنمایی و رانندگی نمی گذارد٬ تصریح کرد: در نظر گرفتن جریمه برای مردم برای این نوع پارک‌ها فشار مضاعف به مردم است.

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه مسئولان موظف به تامین جای پارک خودرو برای مردم با ایجاد پارکینگ هستند٬ افزود: توافق غیر صحیح و غیر قانونی شهرداری و راهنمایی و رانندگی برای جریمه کردن مردم توجیه منطقی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه ورود راهنمایی و رانندگی به موضوعی که متولی آن شهرداری است قابل پذیرش نبوده و نباید تکرار شود٬ گفت: جریمه کردن مردم با این ترفند غیرقانونی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد:‌ نباید نیروی انتظامی با شهرداری وارد توافق غیرقانونی شده و برای مردم جریمه‌های گوناگونی را در شرایط کنونی اقتصاد کشور در نظر بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet