هفته دفاع مقدس
1393/11/03 08:57:42
سرویس فرهنگی
کیاسری پیشنهاد داد:

صدا و سیما ساخت برنامه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند/افزایش 7 درصدی اعتبار رسانه ملی در بودجه 94

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عریض و طویل بودن سازمان صدا و سیما، گفت: بهتر است این سازمان برای کوچک‌سازی، تولید برنامه‌های خود را برون سپاری کند.
صدا و سیما ساخت برنامه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند/افزایش 7 درصدی اعتبار رسانه ملی در بودجه 94 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عریض و طویل بودن سازمان صدا و سیما، گفت: بهتر است این سازمان برای کوچک‌سازی، تولید برنامه‌های خود را برون سپاری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43204.jpg صدا,و,سیما,ساخت,برنامه‌ها,را,به,بخش,خصوصی,واگذار,کند/افزایش,7,درصدی,اعتبار,رسانه,ملی,,در,بودجه,94 Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در حال حاضر رسانه ملی، 5 هزار کارمند دارد، توضیح داد: بر اساس قانون اساسی سازمان صدا و سیما این امکان را ندارد تا برای کوچک‌سازی و خصوصی‌سازی پخش برنامه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند.

نماینده مردم ساری در ادامه گفت: اما برای اینکه تعداد کارمندان خود را کاهش دهد و بودجه هنگفتی صرف پرداخت حقوق آنها نکند، می‌تواند ساخت برنامه‌ها را برون سپاری کند.

وی اعتقاد دارد با این روش از  تعداد کارمندان سازمان صدا و سیما کاسته خواهد شد و دست سازمان برای هزینه کردن در ساخت تولیدات افزایش می‌یابد.

کیاسری نیز درباره بودجه سازمان صدا و سیما اظهار داشت: بودجه این سازمان به نسبت سال گذشته، 7 درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 افزود: البته اگر تورم را در نظر بگیریم نه تنها بودجه افزایش نداشته بلکه شاهد کاهشی نسبی بود.

بودجه سازمان صدا و سیما سال گذشته، 872 میلیارد تومان بود که در لایحه بودجه سال 94، رقم  هزار و 68میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر کمیسیون تخصصی تلفیق بودجه 94، در حال بررسی بخش درآمدی هستند و هنوز به بخش هزینه‌ای ورود نکردند. با این حساب هنوز میزان افزایش بودجه سازمان صدا و سیما مشخص و 100 درصدی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet