اربعین حسینی
1393/11/02 14:51:16
سرویس سیاسی
جلالی:

توهین به پیامبر اسلام، خط قرمز خداست/ وحدت میان امت اسلامی، مانع سوءاستفاده دشمنان اسلام می‌شود

سخنگوی هیات پارلمانی کشورمان در سومین روز برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی با بیان اینکه توهین به پیامبر اسلام (ص) خط قرمز خدا است، گفت: عقلانیت ایجاب می‌کند کشورهای مسلمان اختلافات را کنار گذاشته و با قدرت اجازه سوءاستفاده را به دشمنان ندهند.
توهین به پیامبر اسلام، خط قرمز خداست/ وحدت میان امت اسلامی، مانع سوءاستفاده دشمنان اسلام می‌شود سخنگوی هیات پارلمانی کشورمان در سومین روز برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی با بیان اینکه توهین به پیامبر اسلام (ص) خط قرمز خدا است، گفت: عقلانیت ایجاب می‌کند کشورهای مسلمان اختلافات را کنار گذاشته و با قدرت اجازه سوءاستفاده را به دشمنان ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/55189.jpg توهین,به,پیامبر,اسلام،,خط,قرمز,خداست/,وحدت,میان,امت,اسلامی،,مانع,سوءاستفاده,دشمنان,اسلام,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به ترکیه، کاظم جلالی که به‌عنوان عضو هیات پارلمانی کشورمان برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به ترکیه سفر کرده است، امروز (پنجشنبه 2 بهمن‌ماه) در مجمع عمومی این اجلاس با تشکر از میزبانی ترکیه گفت: امیدوارم این نشست‌ها نتایج و پیامدهای مطلوبی را برای کشورهای اسلامی در پی داشته باشد.

سخنگوی هیات پارلمانی کشورمان در سومین روز برگزاری اجلاس مذکور افزود: در سخنرانی تمامی روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی شرکت‌کننده در این کنفرانس مشکلات مختلفی مانند مشکلات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مسائل مربوط به محیط‌زیست مطرح شد. همچنین باید از بیکاری جوانان، نارسایی‌های اقتصادی و پایین بودن سطح تبادلات اقتصادی بین کشورهای اسلامی به‌عنوان دیگر مشکلات آنها نام برد.

وی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد: این رژیم کودک‌کش با حملات ناجوانمردانه به کودکان خردسال و مردان و زنان کهنسال که چیزی جز زندگی با عزت نمی‌خواهند، آنها را می‌کشد.

جلالی ادامه داد: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال ایجاد بی‌ثباتی و اختلاف‌افکنی بین امت اسلامی بوده و حملات این رژیم به غزه، لبنان و سوریه، گویای این مطلب است. متاسفانه امروزه امت اسلامی از افراطگرایی و افراط‌گرایان که عملا فضای لازم طرح اسلام‌هراسی را برای صهیونیست‌ها فراهم می‌کنند، رنج می‌برد. مردم کشورهای عراق، پاکستان‌، افغانستان و سوریه در معرض اقدامات گروه‌های ترویستی افراطی هستند و تروریست‌ها امنیت را از آنها سلب کرده‌اند.  

وی با تاکید بر ایجاد وحدت میان مسلمانان ادامه داد: در بُعد فرهنگی نیز تهاجمات همه‌جانبه‌ای به تمدن اسلامی صورت می‌گیرد و قلب بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان از توهین به پیامبر اکرم (ص) جریحه‌دار شده است. این موضوع در حالی است که توهین به پیامبر اسلام (ص) خط قرمز خدا است.

سخنگوی هیات پارلمانی کشورمان در سومین روز برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در دنیای به اصطلاح متمدن غرب برای پیامبر اسلام (ص) کاریکاتور می‌کشند، این حرکت از هر جهت محکوم است، بنابراین عقلانیت ایجاب می‌کند کشورهای مسلمان اختلافات را کنار گذاشته و با قدرت اجازه سوءاستفاده را به دشمنان ندهند.

وی گفت: مطرح شدن موضوع جزایر سه‌گانه ایرانی در این اجلاس که کشورهای اسلامی برای ایجاد و تقویت وحدت در آن حضور یافته‌اند، معنی‌ ندارد. به دلیل اینکه جزایر سه‌گانه جزو لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران بوده و هرگونه اظهارنظر غیردوستانه درخصوص این جزایر، دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود.

جلالی بیان کرد: ایران ضمن تاکید بر سیاست حُسن همجواری با تمامی کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی، همواره به گفت‌وگوی دوجانبه برای رفع سوءتفاهمات اعلام آمادگی نموده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعلق تاریخی جزایر سه‌گانه به جمهوری اسلامی ایران واقعیتی انکارناپذیر است، گفت: در این زمینه هرگونه اظهارنظری که بر پایه بی‌توجهی به واقعیت‌های جاری در جهان اسلام به‌خصوص منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس باشد، به همگرایی میان کشورهای منطقه کمکی نخواهد کرد.

سخنگوی هیات پارلمانی کشورمان در سومین روز برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی افزود: کشورهای همسایه برای ایران اولویت دارند و سیاست جمهوری اسلامی همواره تقویت صلح و امنیت در منطقه و تحکیم پیوند‌ها با کشورهای همسایه مسلمان بر پایه احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها بوده و این سیاست اصولی با جدیت، تداوم خواهد یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet