خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/11/03 11:17:50
سرویس فرهنگی
با اشاره به کاریکاتور نشریه فرانسوی علیه پیامبر؛

موسوی لارگانی: اهانت به اعتقادات، سوء استفاده از آزادی بیان است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن، انتشار فیلم و کاریکاتور از پیامبر اسلام، تاکید کرد که اهانت به اعتقادات مسلمانان سوء استفاده از آزادی بیان است.
موسوی لارگانی: اهانت به اعتقادات، سوء استفاده از آزادی بیان است نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن، انتشار فیلم و کاریکاتور از پیامبر اسلام، تاکید کرد که اهانت به اعتقادات مسلمانان سوء استفاده از آزادی بیان است. https://cdn.icana.ir/d/019/78252.jpg موسوی,لارگانی:,اهانت,به,اعتقادات،,سوء,استفاده,از,آزادی,بیان,است Icana

سید ناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه غربی‌ها ادعا می‌کنند، انتشار کاریکاتور اخیر، آزادی بیان است، گفت: اهانت به اعتقادات مسلمانان، آزادی نیست بلکه سوء استفاده از آزادی است و با آموزه‌های دینی ما فاصله دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای افزود: اسلام توهین به دین‌ها و پیامبر‌های قبل از محمد رسول الله را جایزه نمی‌داند. با وجود اینکه دین اسلامی، برترین دین خداوند است، مسلمانان هرگز به خود اجازه توهین به مقدسات ادیان دیگر را نمی‌دهند.

وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد غرب باید تعریف خود از آزادی بیان را تغییر دهد، چرا که آزادی بیان توهین به اعتقادات دیگران نیست.

نماینده مردم فلاورجان تاکید کرد: رسانه‌ها در همه جای دنیا فرهنگ‌ساز هستند. بنابراین نقش مهمی در شکل‌گیری جامعه دارند. باید دقت داشته باشند با ترویج توهین به مقدسات مسلمانان، جامعه را نیز آلوده چنین تفکری می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی رسانه‌های جوامع غربی به دنبال ترویج اسلام هراسی هستند، گفت: راه مقابله با ترویج  اسلام هراسی این است که رسانه‌های جوامع اسلامی از جمله رسانه‌های ایران چهره رحمانی دین را با ظرافت‌های کار رسانه‌ای به نمایش بگذارند.

نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در جدیدترین شماره خود که روز چهارشنبه منتشر شد، بار دیگر اقدام های موهن خود در انتشار کاریکاتورهای ضد اسلامی را تکرار کرد.

این نشریه که به طور معمول با شمارگان 60 هزار نسخه منتشر می شد، در اقدامی لجوجانه که به عنوان دهن کجی به صدها میلیون مسلمان، مقدسات آنان را نشانه گرفته است، با شمارگان سه میلیون و به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، ترکی، اسپانیایی و عربی منتشر شده و به بسیاری از کشورهای جهان ارسال می‌شود.

نشریه شارلی ابدو یکی از مراکز اصلی انتشار تصاویر کاریکاتوری ضد اسلامی به شمار می رود که در آنها مقدسات مسلمانان به سخره گرفته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet