KHANEH MELLAT

اربعین حسینی
1393/11/03 13:41:00
سرویس اجتماعی
نظری مهر مطرح کرد:

افزایش مالیات بر خرده‌فروشی سیگار نیازمند کار کارشناسی است/خطر رشد تقاضا نسبت به مواد مخدر صنعتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری درخواست وزیر بهداشت و درمان مبنی بر افزایش مالیات برخرده فروشی سیگار، گفت:این پیشنهاد شاید بتواند کاهش مصرف سیگار در افراد را به دنبال داشته باشد اما افزایش مصرف مواد مخدر را در پی خواهد داشت.
افزایش مالیات بر خرده‌فروشی سیگار نیازمند کار کارشناسی است/خطر رشد تقاضا نسبت به مواد مخدر صنعتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری درخواست وزیر بهداشت و درمان مبنی بر افزایش مالیات برخرده فروشی سیگار، گفت:این پیشنهاد شاید بتواند کاهش مصرف سیگار در افراد را به دنبال داشته باشد اما افزایش مصرف مواد مخدر را در پی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/44376.jpg افزایش,مالیات,بر,خرده‌فروشی,سیگار,نیازمند,کار,کارشناسی,است/خطر,رشد,تقاضا,نسبت,به,مواد,مخدر,صنعتی Icana

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن درخواست وزیر بهداشت و درمان مبنی بر افزایش مالیات برخرده فروشی سیگار جهت تامین بودجه عمومی این وزارت خانه، گفت: این پیشنهاد می تواند به کاهش تمایل به مصرف دخانیات در جامعه نیز منجر شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نباید افزایش مالیات بر خرده‌فروشی‌های سیگار تمایل به مصرف انواع دیگر مواد مخدر را در افراد منجر شود، افزود: مسئولان باید با در نظر گرفتن کاهش قیمت مواد مخدر نسبت به افزایش مالیات بر خرده فروشی سیگار اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید هر ساله مالیاتی از حوزه دخانیات اخذ و به حوزه سلامت واریز شود، تصریح کرد: کاهش تمایل به مصرف سیگار در جوانان نباید آن‌ها را به سمت و سوی مصرف مواد مخدر و افیونی خطرناک تر هدایت کند.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهاد افزایش مالیات بر خرده فروشی سیگار نیازمند کار کارشناسی و مطالعات بیشتر است، افزود: در صورتی که این طرح بدون مطالعات کافی اجرایی شود باید در انتطار نتایج منفی آن یعنی افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی که دسترسی به آن نیز با توجه به قیمت کم آن آسان است باشیم.

نظری مهر ادامه داد: افزایش مالیات به حوزه سیگار حتی در حیطه خرده فروشی ها مطلوب بوده اما تا جایی که به کاهش مصرف منجر شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بهترین راه کمک به حوزه سلامت یک درصد ارزش افزوده در نظر گرفته شده در قانون بودجه برای این حوزه است که باید زمینه تحقق آن از سوی مسئولان فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet