هدر اصلی
1393/11/03 12:34:26
سرویس اجتماعی
محجوب:

هشدار درباره اقدامات غیرقانونی زیرسایه پدیده دستفروشی در مترو

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت ساماندهی و استفاده از ظرفیت دستفروشان مترو، گفت: مقابله، بیرون راندن و مصادره اجناس دستفروشان راهکار مناسبی برای حل این معضل نیست.
هشدار درباره اقدامات غیرقانونی زیرسایه پدیده دستفروشی در مترو عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت ساماندهی و استفاده از ظرفیت دستفروشان مترو، گفت: مقابله، بیرون راندن و مصادره اجناس دستفروشان راهکار مناسبی برای حل این معضل نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/74315.jpg هشدار,درباره,اقدامات,غیرقانونی,زیرسایه,پدیده,دستفروشی,در,مترو Icana

علیرضا محجوب درگفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با توجه به ضرورت ساماندهی دستفروشان در مترو، افزود: اگر دستفروشی در مترو ساماندهی نشود ممکن است موجب پیدایش گروهای سوءاستفاده‌گر و انجام اعمال  مفسدانه  از سوی برخی افراد سودجو شده ضمن اینکه ممکن است به مکان امنی برای فروشندگان مواد مخدرتبدیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بهترین راه حل برای کمک به کسانی که نیازمند حمایت بوده و همچنین جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق، اجناس غیراستاندارد و مواد غذایی فاسد ساماندهی پدیده دستفروشی در مترو است.

محجوب با اشاره به وظایف شهرداری و متولیان مترو در جهت شناسایی و ساماندهی افراد دستفروش، تاکید کرد: متولی شرکت مترو شهرداری است و این سازمان با موضوع دستفروشی و هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن روبرو بوده لذا  از نظر تجربی  بهتر می‌تواند به حل مشکلات و ساماندهی دستفروشان مترو کمک کند.

عضو کیسیون اجتماعی در مجلس نهم، درباره چگونگی ساماندهی دستفروشان، تصریح کرد: باید از تعداد افراد دستفروش  کاسته شده و برحسب ضرورت برای فروش کالاهای این افراد ساعات ومکان‌های مشخصی اختصاص داده شود، در این زمینه باید ضمن انعقاد  قرارداد با این افراد در صورت تخلف با آنها  برخورد شود.

وی تاکید کرد: مهمترین موضوعی که ما امروز در مترو با آن روبرو هستیم پدیده دستفروشی است که به دلیل درآمد پایین و عدم تکافوی هزینه‌های زندگی، نبود اشتغال مناسب و عدم برخورداری از تسهیلات بازنشستگی و نبودن افراد تحت حمایت نهاد خاصی ازاین فضاها استفاده کرده و یک اشتغال غیر رسمی ایجاد کرده اند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه از هر پدیده‌ایی می توان روزهای اول جلوگیری کرد، گفت: هم اکنون این موضوع نهادینه شده و نمی‌توان به سادگی از آن گذر کرد؛ از طرف دیگر بسیاری از مسافران مترو خریدار اجناس دستفروشان هستند لذا نباید این مشتریان دستفروشان را نادیده گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح اجاره مکان‌هایی برای این افراد، گفت: این طرح در گذشته ازطریق شرکت مترو انجام شده و غرفه‌های زیادی برپاشدند اما مورد استقبال این افراد قرارنگرفت زیرا دستفروشی هزینه‌های ثابت  اعم از اجاره و مالیات ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet