هفته دفاع مقدس
1393/11/03 14:03:41
سرویس فرهنگی
جلیلی با اشاره به سیاست دولت مبنی بر فیلتر هوشمند شبکه های اجتماعی مطرح کرد:

مخالفت با فیلتر کامل شبکه‌های اجتماعی/ فیلترینگ هوشمند عامل ناکارآمدی شبکه‌های اجتماعی نشود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نباید شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند، از طرح فیلتر هوشمند دولت استقبال کرد و گفت: فیلترینگ هوشمند به گونه‌ای انجام شود که ابزار شبکه‌های اجتماعی ناکارآمد نشود.
مخالفت با فیلتر کامل شبکه‌های اجتماعی/ فیلترینگ هوشمند عامل ناکارآمدی شبکه‌های اجتماعی نشود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نباید شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند، از طرح فیلتر هوشمند دولت استقبال کرد و گفت: فیلترینگ هوشمند به گونه‌ای انجام شود که ابزار شبکه‌های اجتماعی ناکارآمد نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/57101.jpg مخالفت,با,فیلتر,کامل,شبکه‌های,اجتماعی/,فیلترینگ,هوشمند,عامل,ناکارآمدی,شبکه‌های,اجتماعی,نشود Icana

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با  خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بخشی از فضای اجتماعی و تعامل بین فردی و گروهی است، گفت: هر محدودیتی در این فضاها می‌تواند در بخش ارتباطات اجتماعی محدودیت‌هایی ایجاد کند، که چنین محدودیتی باب میل کاربران نیست.

 نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر کاربران، دولت‌ها و مسئولان می‌توانند از فضاهای اجتماعی، به نحوه مطلوبی بهره‌مند شوند. البته باید این فرصت را توسعه و دامنه آن را برای کاربران بیشتری مهیا کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه برخی با دیده تهدید به فضاهای مجازی  نگاه می‌کنند، توضیح داد: با وجود اینکه این فضاها می‌توانند در توسعه تبادل اجتماعی فرصت و بستر مناسبی باشد، برخی با نگاه تهدید آمیز به این پدیده ارتباط جمعی دارند. برخی نگرانند که مدیران این شبکه‌ها، به دنبال سو استفاده اطلاعات تبادلی بین کاربران باشند. به این جهت خواهان فلیتر شدن لاین، واتس آپ و تانگو هستند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که در شبکه‌های اجتماعی فرصتی برای خدشه وارد کردن به فرهنگ در بین کاربران فراهم شود. 

به اعتقاد این نماینده ضمن اینکه باید از شبکه‌های اجتماعی برای توسعه تعامل بین فردی و گروهی استفاده شود با رویکر فیلترینگ هوشمند، می‌توان مانع سو استفاده‌های اطلاعاتی و خدشه وارد شدن به فرهنگ جامعه شد.

جلیلی همچنین تاکید کرد: البته میزان پایش و فیلترینگ هوشمند نباید به قدری باشد که رسما کاربران محدود شوند و به نوعی ابزار شکبه اجتماعی ناکارآمد شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه کاربران نیز نقش مهمی در محدود نشدن شبکه‌های اجتماعی دارند، توضیح داد: کاربران باید در چارچوب فرهنگ بومی، ملی و مذهبی از فضاهای مجازی استفاده کنند. با استفاده صحیح از این فرصت‌ها تا حدود زیادی می‌توان مانع فیلتر شدن و محدود شدن شبکه‌های اجتماعی را گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet