خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/11/04 09:30:01
سرویس اقتصادی
احمدی عنوان کرد:وجود فقر در بورس، به دلیل انحراف نقدینگی

بحران فعلی بورس ارتباطی با بی‌تجربگی رییس‌سازمان ندارد

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس بر ایجاد هماهنگی میان بازارهای پولی و مالی تاکید کرد و گفت: در کشور ما انحراف منابع به سمت بازارهای پولی خیلی شدید است و به همین دلیل هم بازارهای مالی همواره با فقر منابع روبرو هستند.
بحران فعلی بورس ارتباطی با بی‌تجربگی رییس‌سازمان ندارد عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس بر ایجاد هماهنگی میان بازارهای پولی و مالی تاکید کرد و گفت: در کشور ما انحراف منابع به سمت بازارهای پولی خیلی شدید است و به همین دلیل هم بازارهای مالی همواره با فقر منابع روبرو هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/44885.jpg بحران,فعلی,بورس,ارتباطی,با,بی‌تجربگی,رییس‌سازمان,ندارد Icana

علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، تاثیر مسایل سیاسی بر افت شاخص بورس را ناچیز عنوان کرد و گفت: باید قبول کرد که بازار بورس ایران با مشکلات ساختاری بسیاری دست به گریبان بوده که یکی از آنها، عدم هماهنگی میان بازار مالی و پولی با یکدیگر است.

نمایینده مرده دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشور ما انحراف منابع به سمت بازارهای پولی خیلی شدید است و به همین دلیل هم بازارهای مالی همواره با فقر منابع روبرو هستند.

وی نبود تنوع عرضه و حضور نداشتن خریداران بزرگ را عاملی دیگر برای رشد نکردن بازار بورس عنوان کرد و افزود: عمده خریداران کنونی سهام، نهادهای عمومی غیر دولتی هستند و تا زمانی که مردم به سمت پس انداز بورسی هدایت نشده اند انتظار برای رشد بازار سرمایه، انتظاری غیر منطقی است.

نایب رییس دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: البته باید توجه داشت که در این وضعیت، وقوع مسایلی از قبیل شوک نفتی و تغییر رییس سازمان بورس نیز بازار سرمایه را با اشکالات جدی مواجه کرد، لذا این افت و خیزها با توجه به شرایط کنونی حاکم بر بازار سرمایه، کاملا طبیعی است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس گفت: البته ممکن است که رییس جدید سازمان بورس هم تجربه اجرایی چندانی نداشته باشد، اما باید در این زمینه دید منصفانه داشت و مطمئنا با ایجاد هماهنگی میان بازار مالی و پولی، بسیاری از مشکلات بازار سرمایه حل خواهد شد.

گفتنی است سقوط پی در پی شاخص بورس در ماه‌های اخیر و عدم اعلام برنامه‌های عملیاتی و اجرایی شفاف از سوی دولت، باعث شد که روز چهارشنبه هفته اخیر، سهامداران برای دومین بار در ساختمان حافظ تجمع کنند.

همچنین در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، شاخص کل بورس، ۵۳۵ واحد کاهش یافت و در آستانه ورود به کانال ۶۴ هزار واحد قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet