هفته دفاع مقدس
1393/11/04 11:16:29
سرویس اقتصادی
سفیر ایران در ترکیه مطرح کرد:

تقویت روابط تهران - آنکارا در پی دیدار رئیس مجلس با مقامات ترک

بیگدلی سفیر ایران در ترکیه، دیدارهای دوجانبه دکتر لاریجانی با مسئولان عالی رتبه کشور ترکیه را زمینه‌ ساز توسعه بیشتر روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی بین دو کشور دانست.
تقویت روابط تهران - آنکارا در پی دیدار رئیس مجلس با مقامات ترک بیگدلی سفیر ایران در ترکیه، دیدارهای دوجانبه دکتر لاریجانی با مسئولان عالی رتبه کشور ترکیه را زمینه‌ ساز توسعه بیشتر روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی بین دو کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/93500.jpg تقویت,روابط,تهران,-,آنکارا,در,پی,دیدار,رئیس,مجلس,با,مقامات,ترک Icana

علی رضا بیگدلی سفیر ایران در ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سفر دکتر لاریجانی به این کشور گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کردند و در کنفرانس مذکور بسیاری از مسائل مربوط به جوامع امت اسلامی با حضور وی بررسی و راهکارهایی برای رفع مشکلات و پیشرفت جوامع اسلامی اتخاذ شد.

سفیر ایران در ترکیه ادامه داد: در حاشیه کنفرانس مذکور فرصتی فراهم شد تا دکتر لاریجانی با مقامات ارشد کشور ترکیه مانند اردوغان رئیس جمهور و جمیل چیچک نخست‌وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کند.

وی تصریح کرد: در دیدارهای دوجانبه دکتر لاریجانی با مسئولان کشور ترکیه زمینه‌های توسعه بیشتر روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی فراهم شده است.

بیگدلی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و مقامات ترک در دیدارهای دو جانبه بر دستیابی به تجارت با حجم مبادلات 30 میلیارد دلار در سال تاکید کردند.

وی گفت: دکتر لاریجانی در این سفر به مقامات ترک این اطمینان را داد که مجلس شورای اسلامی ایران از برنامه‌های دولت در زمینه توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دوجانبه حمایت می‌کند.

سفیر ایران در ترکیه همچنین با اشاره به دیدار دکتر لاریجانی با جمعی از ایرانیان مقیم ترکیه در محل سرکنسولگری ایران در استانبول، یادآور شد: رئیس مجلس در این دیدار به نخبگان و ایرانیان مقیم در ترکیه، این اطمینان را داد که مجلس از ایرانیانی که در سایر کشورها زندگی می‌کنند، همواره حمایت و پشتیبانی می کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet