آغاز هفته وحدت
1393/11/03 15:34:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

طرح مجلس برای ممنوع‌الفعالیت شدن افرادی که در رسانه‌ها به مقدسات توهین می‌کنند

عضو کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه طرحی خبر داد که طی آن وزارت ارشاد ملزم به ممانعت از فعالیت افرادی می‌شود که در رسانه‌های تحت اختیارشان بارها به مقدسات توهین کرده‌اند.
طرح مجلس برای ممنوع‌الفعالیت شدن افرادی که در رسانه‌ها به مقدسات توهین می‌کنند عضو کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه طرحی خبر داد که طی آن وزارت ارشاد ملزم به ممانعت از فعالیت افرادی می‌شود که در رسانه‌های تحت اختیارشان بارها به مقدسات توهین کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/67607.jpg طرح,مجلس,برای,ممنوع‌الفعالیت,شدن,افرادی,که,در,رسانه‌ها,به,مقدسات,توهین,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛حجت‌الاسلام حمید رسایی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی  گفت: متاسفانه در حوزه فرهنگ کشور دقت نظرهایی که در حوزه‌های دیگر از جمله سلامت، غذا و دارو صورت می‌گیرد، وجود ندارد و این حساسیت در میان مسئولان فرهنگی دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: بارها اتفاق افتاده است که بعد از تخلف یک رستوران یا داروخانه که به سلامت چند نفر آسیب رسانده، نه تنها آن مکان پلمب شده بلکه پروانه فعالیت صاحب آن به کلی باطل شده است و افکار عمومی نیز همین توقع را دارد اما در حوزه فرهنگ به دلیل شناخت و نگاه غلط و برداشت نادرست از آزادی بیان و اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، این اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: ما نگرانیم که مانند سال‌های اصلاحات آمریکایی و به دلیل سوء عملکرد وزارت ارشاد و حمایت دولت از جریان رسانه‌ای بیمار دوباره رسانه‌هایی به پایگاه دشمن تبدیل شوند و مجدداً مقام معظم رهبری این تذکر را بدهند که برخی رسانه‌ها به پایگاه دشمن تبدیل شده‌اند.

رسایی تصریح کرد: ما در حال تهیه طرحی دوفوریتی هستیم که وزارت ارشاد را ملزم می‌کند که در صورت توقیف چند‌باره رسانه در اختیار یک فرد به دلیل توهین به مقدسات، از فعالیت آن فرد در حوزه مطبوعاتی و قبول مسئولیت وی در این حوزه جلوگیری شود مانند تمام موارد دیگری که در حوزه‌های دیگر در صورت تخلف، افراد امکان ادامه فعالیت در آن حوزه خاص را ندارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet