هدر اصلی
1393/11/04 11:19:49
سرویس اجتماعی
صلاحی:

ادعای ایجاد 400 هزار شغل با رشد بیکاری همخوانی ندارد/اقدام قابل قبولی برای کاهش بیکاری انجام نشده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از رشد روز‌افزون آمار بیکاری آن هم در بین افراد تحصیل‌کرده اظهار نگرانی کرد و نخستین قدم برای ایجاد اشتغال در کشور را متناسب کردن میزان ورودی افراد به دانشگاه با فرصت‌های شغلی موجود در کشور دانست.
ادعای ایجاد 400 هزار شغل با رشد بیکاری همخوانی ندارد/اقدام قابل قبولی برای کاهش بیکاری انجام نشده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از رشد روز‌افزون آمار بیکاری آن هم در بین افراد تحصیل‌کرده اظهار نگرانی کرد و نخستین قدم برای ایجاد اشتغال در کشور را متناسب کردن میزان ورودی افراد به دانشگاه با فرصت‌های شغلی موجود در کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/44070.jpg ادعای,ایجاد,400,هزار,شغل,با,رشد,بیکاری,همخوانی,ندارد/اقدام,قابل,قبولی,برای,کاهش,بیکاری,انجام,نشده,است Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اظهار نگرانی از رشد روز‌افزون آمار بیکاری به ویژه در قشر تحصیلکرده، گفت: دولت‌ها در زمینه ریشه‌کن کردن بیکاری تاکنون هیچ اقدام عملی انجام نداده‌اند.

 

ادعای ایجاد 400 هزار فرصت شغلی با رشد روز‌افزون بیکاری همخوانی ندارد

نماینده مردم آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه ادعای ایجاد فرصت‌های شغلی باید نمود عملی داشته باشد٬ افزود: ادعای ایجاد 400 هزار فرصت شغلی با رشد روز‌افزون بیکاری همخوانی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه در ایجاد اشتغال باید موضوع جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی مدنظر مسئولان قرار بگیرد٬ تصریح کرد: با شرایط کنونی اقتصاد دولت‌ها باید بیش از هر موضوعی به جلوگیری از تعطیلی کارخانجات توجه داشته باشد چرا که توقف فعالیت این نوع واحدها بر سیل بیکاران کشور می‌افزاید.

وی با بیان اینکه در واقع تاکنون اقدام عملی و مثمرثمری برای کاهش آمار بیکاری انجام نشده است٬ گفت: متاسفانه در سال‌های‌ اخیر به علت نبود تناسب بین جذب دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از سوی دانشگاه‌ها با ایجاد فرصت‌های شغلی شاهد بیکاری قشر تحصیلکرده در حجم وسیع هستیم.

صلاحی با تاکید بر اینکه هیچ اقدام قابل پذیرشی برای کاهش آمار بیکاری در کشور در دولت یازدهم و دولت‌های قبل آن انجام نشده است٬ افزود: نمی‌توان انتظار داشت دولت یازدهم در عرض یک سال ریشه بیکاری را بخشکاند اما می‌توان به رشد اشتغال با بهبود شرایط اقتصادی کشور امیدوار بود.

 

قدم مثبتی برای ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر جوان برداشته نشده است

وی با بیان اینکه تاکنون قدم مثبتی برای ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر جوان برداشته نشده است٬ تصریح کرد: به طور حتم ادامه روند کنونی تبعات بسیار نامناسبی از تمامی جهات به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ نخستین قدم برای ایجاد اشتغال در کشور را متناسب کردن میزان ورودی افراد به دانشگاه با فرصت‌های شغلی موجود در کشور دانست وتصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر در تمامی موضوعات به ویژه تحصیلات تنها کمیت مطرح و مورد توجه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: ایجاد بازار کار برای افراد حتی از باز کردن درب دانشگاه به روی همه افراد واجب‌تر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet