هفته دفاع مقدس
1393/11/04 12:21:13
سرویس بین الملل
شیخ الاسلام تشریح کرد:راهکارهای پیش روی عربستان جهت بهبود جایگاه خود در منطقه

آل‌سعود دموکراسی را جایگزین تفکرات شاهنشاهی کند

مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی به تبیین راهکارهای پیش روی پادشاهی عربستان جهت بهبود جایگاه خود در منطقه پرداخت.
آل‌سعود دموکراسی را جایگزین تفکرات شاهنشاهی کند مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی به تبیین راهکارهای پیش روی پادشاهی عربستان جهت بهبود جایگاه خود در منطقه پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/93495.jpg آل‌سعود,دموکراسی,را,جایگزین,تفکرات,شاهنشاهی,کند Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درگذشت پادشاه عربستان و تعیین پادشاه جدید در این کشور با بیان اینکه این پادشاهی در گذشته مرتکب اشتباهات بزرگی شد، گفت: اشتباهات این پادشاهی منجر به ایجاد و توسعه گروه های تروریستی، تشنج، خونریزی ،کشتار و دخالت خارجی ها در منطقه شد.

وی با اشاره به نقش پادشاهی عربستان درقضیه فلسطین افزود: این کشور باید سیاست های خود را با مقاومت هماهنگ کند نه با رژیم صهیونیستی و سازشکارها.

شیخ الاسلام با اشاره به برنامه ریزی ها و سیاست های عربستان در خصوص نفت تصریح کرد: پادشاه جدید عربستان باید سیاست خود را بر اساس منافع نفت و تولید کنندگان آن هماهنگ کند نه بر اساس درآمد ملی خود و سیاست های دیکته شده استکبار جهانی برای تضعیف اقتصادی برخی کشورهای خارجی.

مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط داخلی کشورعربستان توضیح داد: پادشاه عربستان باید به سمت تبلور نظرات ملت خود در حکومت پیش رفته و به جای دور شدن از مردمسالاری به دموکراسی نزدیک شود.

وی با بیان اینکه عربستان می تواند نقش خوب و موثری در ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی و منطقه ایفا کند، توضیح داد: متاسفانه این کشور به دلیل داشتن خصایص شاهنشاهی و امیر نشینی نقش اساسی خود بین کشورهای اسلامی و عربی از دست داده که باید به این نقش بازگشته و به ایجاد وحدت اسلامی کمک کند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه عربستان به دلیل برخی اهداف سیاسی تحریف هایی را وارد اصول اسلامی کرد، گفت: عربستان باید تحریفاتی همچون جهاد نکاح و برخی احکام دیگر که به دلیل ضدیت با حکومت سوریه  و پشتیبانی از تروریست ها وارد اسلام کرده  و موجب وارد شدن لطمات جدی به فرهنگ و تمدن و فقه اسلامی شده را تصحیح کند.

وی با بیان اینکه درگذشت انتخاب پادشاه جدید عربستان فرصت مناسبی برای این کشور جهت تصحیح اشتباهات گذشته آن فراهم کرده است، تصریح کرد: این کشور باید از این به بعد اسلامی، ملی و استقلال طلبانه فکر کند نه شاهنشاهی، خانوادگی و تکیه به خارجی؛ که تحقق این امر موجب بهبود شرایط منطقه ای و داخلی عربستان می شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet