هفته دفاع مقدس
1393/11/04 18:17:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون صنایع و معادن:

منطقه ارس اهداف مناطق آزاد را محقق کرده است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین اهداف مناطق آزاد رونق تولید و صنعت و تامین بخشی از نیازهای داخل و صادرات است که در منطقه آزاد ارس محقق شده است.
منطقه ارس اهداف مناطق آزاد را محقق کرده است رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین اهداف مناطق آزاد رونق تولید و صنعت و تامین بخشی از نیازهای داخل و صادرات است که در منطقه آزاد ارس محقق شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/73377.jpg منطقه,ارس,اهداف,مناطق,آزاد,را,محقق,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، رضا رحمانی در بازدید از صنایع فعال و در حال احداث منطقه آزاد ارس اظهار کرد:امید به سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس مشهود و ملموس است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی رونق فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس را موجب اشتغالزایی بیشتر در استان، رشد اقتصادی کشور و بهبود وضعیت معیشت مردم عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد ارس پتانسیل بزرگی برای شمال غرب کشور و در راستای توسعه تولید و صنعت و گام برداشتن در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و ظرفیتی کم نظیر برای افزایش سهم استان آذربایجان شرقی از اقتصاد ملی است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه مشکل اکثر سرمایه گذاران ارس را تامین سرمایه در گردش دانست و اضافه کرد: امروزه در اکثر کشورهای دنیا مهم ترین هدف نهادهای حمایت مالی تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان است و این در حالی است که با رشد روزافزودن سرمایه گذاری در ارس و فعالیت کارخانجات متعدد، ظرفیت ایجاد ارزش افزوده بالا و اشتغالزایی مناسب در منطقه آزاد ارس وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه واحدهای متعدد تولید فرآورده های نفتی در ارس فعال هستند و این منطقه به یک کارگاه بزرگ اقتصادی و عمرانی تبدیل شده است، تشریح کرد: بدون شک موضوع قیمت گذاری نفت ارایه شده به واحدهای پالایشگاهی را در اولویت پیگیری و تشکیل جلسه با مسؤلان مربوطه قرار خواهیم داد.

وی، صادرات و فناوری نوین و کارآمد را دو بال قدرتمند برای رونق تولید بیان کرد و یادآور شد: خوشبختانه صنایع فعال و در حال احداث در ارس از آخرین تکنولوژی دنیا بهره مند هستند و مشاهدات میدانی از این منطقه امیدوار کننده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet