اربعین حسینی
1393/11/05 08:40:00
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجاز به بهره برداری یا فروش کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها و پروژه ها شد

با موافقت نمایندگان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اجازه داده می شود کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها و پروژه ها را تا سقف هزینه یا قیمت تمام شده برای خود در مزایده یا مناقصه از بخش غیر دولتی خریداری و در صورت عدم نیاز به خرید اجازه بهره برداری یا فروش در داخل و یا خارج را به بخش غیر دولتی بدهند.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجاز به بهره برداری یا فروش کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها و پروژه ها شد با موافقت نمایندگان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اجازه داده می شود کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها و پروژه ها را تا سقف هزینه یا قیمت تمام شده برای خود در مزایده یا مناقصه از بخش غیر دولتی خریداری و در صورت عدم نیاز به خرید اجازه بهره برداری یا فروش در داخل و یا خارج را به بخش غیر دولتی بدهند. https://cdn.icana.ir/d/019/59173.jpg سازمان,مدیریت,و,برنامه,ریزی,مجاز,به,بهره,برداری,یا,فروش,کالاها,و,خدمات,ناشی,از,اجرای,طرح,ها,و,پروژه,ها,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 5 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با ماده الحاقی 4 مکرر این لایحه با 174 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر موافقت کردند.

براساس این ماده الحاقی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اجازه داده می شود تا با هماهنگی وزارتخانه ها و شرکت ها و موسسات دولتی کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها و پروژه ها و فعالیت های مورد واگذاری را در صورت ضرورت تا سقف هزینه یا قیمت تمام شده برای خود با عقد قرارداد به مدت مندرج در مزایده یا مناقصه از بخش غیر دولتی خریداری و در صورت عدم نیاز به خرید اجازه بهره برداری یا فروش در داخل و یا خارج را به بخش غیر دولتی بدهند.

همچنین براساس این ماده در مواردی که طرح‌ها، پروژه ها و فعالیت های مورد واگذاری فاقد توجیه اقتصادی است و نیاز به پرداخت کمک دارد میزان کمک در آگهی مناقصه یا مزایده درج می شود.

ماده الحاقی 4 مکرر تصریح می دارد رعایت شرایط رقابتی و برگزاری مزایده عمومی برای خریداران طرح ها، پروژه ها و فعالیت ها و برگزاری مناقصه عمومی برای فروشندگان کالاها و خدمات ناشی از اجرای طرح ها، پروژه ها و فعالیت ها الزامی است. آیین نامه اجرایی این ماده با پیشنهاد مشترک سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت 2 ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet