خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/11/05 10:25:41
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

فعالیت‌های صندوق سرمایه گذاری مشترک از ابتدای سال1395 از مالیات معاف می شوند

نمایندگان با معافیت از مالیات و عوارض فعالیت‌های صندوق در حوزه بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۳۹۵ موافقت کردند.
فعالیت‌های صندوق سرمایه گذاری مشترک از ابتدای سال1395 از مالیات معاف می شوند نمایندگان با معافیت از مالیات و عوارض فعالیت‌های صندوق در حوزه بازار سرمایه از ابتدای سال 1395 موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/45896.jpg فعالیت‌های,صندوق,سرمایه,گذاری,مشترک,از,ابتدای,سال1395,از,مالیات,معاف,می,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 5 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مواد الحاقی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با 140 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر با ماده الحاقی 26 مبنی بر معافیت از مالیات و عوارض فعالیت های صندوق در حوزه بازار سرمایه از ابتدای سال 1395 موافقت کردند.

در جریان بررسی این ماده الحاقی محمد مهدی مفتح پیشنهاد حذف این تبصره را مطرح کرد که با مخالفت نمایندگان مواجه شد.

نماینده دولت در مخالفت با این پیشنهاد عنوان کرد که این صندوق، صندوق سرمایه گذاری مشترک است و بعد از انحلال این صندوق به دولت باز می گردد.

گفتنی است صندوق سرمایه گذاری مشترک گونه‌ای نهاد مالی است که وجوه دریافتی از سرمایه‌گذاران را در یک مجموعه اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند و هر سرمایه گذار به نسبت سهم خود در مجموعه، از سود و یا ضررهای حاصل از این سرمایه گذاری سهم می‌برد.

براساس تبصره 5 ماده الحاقی 26 فعالیت های صندوق در حوزه بازار سرمایه از ابتدای سال 1395 از هر گونه مالیات و عوارض معاف می‌باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet