هفته دفاع مقدس
1393/11/05 12:22:07
سرویس اجتماعی
حسینی‌صدر تاکید کرد:

واگذاری مدیریت آلودگی هوا به شهرداری غیرکارشناسی است/ضرورت استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی در توسعه حمل و نقل عمومی

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان اینکه آلودگی هوای تهران به معضلی دائمی تبدیل شده است٬ گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت حمل و نقل عمومی راهکار بهبود وضعیت هوا در کمتر از دو سال است.
واگذاری مدیریت آلودگی هوا به شهرداری غیرکارشناسی است/ضرورت استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی در توسعه حمل و نقل عمومی عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان اینکه آلودگی هوای تهران به معضلی دائمی تبدیل شده است٬ گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت حمل و نقل عمومی راهکار بهبود وضعیت هوا در کمتر از دو سال است. https://cdn.icana.ir/d/019/43326.jpg واگذاری,مدیریت,آلودگی,هوا,به,شهرداری,غیرکارشناسی,است/ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,بخش‌خصوصی,در,توسعه,حمل,و,نقل,عمومی Icana

موید حسینی‌صدر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از پایداری آلودگی هوای کلانشهرها به ویژه تهران٬ گفت: آلودگی هوای تهران به معضلی دائمی تبدیل شده که برای آن هم باید راهکارهای اساسی اندیشیده شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت به کارگیری راهکار‌های مناسب جهت بهبود وضعیت هوا در کلانشهرها٬ افزود: در صورتی‌که با برنامه‌ریزی کوتاه‌‌مدت و در یک بازه زمانی مشخص بتوان درجهت تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی گام برداشت می‌توان به بهبود وضعیت کلانشهرهای کشور از جمله پایتخت امیدوار بود.

 

90 درصد خودروهای عبوری در کلانشهرها تک سرنشین هستند

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با انتقاد از تردد بیش از حد خودروها به ویژه خودروهای تک سرنشین٬ افزود: در حال حاضر 90 درصد خودروها عبوری در کلانشهرها تک سرنشین هستند که باید برای مقابله با آلودگی هوا فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی با تقویت زیرساخت‌های آن صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه عزم عمومی در بهبود وضعیت هوای تهران موثر است٬ گفت: کاستن از سفرهای غیرضرور و استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی از جمله مولفه‌هایی است که در صورت رعایت از سوی مردم به بهبود وضعیت هوای کشور منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه برای بهبود وضعیت ناوگان حمل ونقل عمومی نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم٬ گفت: کمبود نقدینگی شدید در بحث توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل عمومی احساس می‌شود از این رو باید از توان بخش خصوصی استفاده شود.

 

موافق واگذاری مدیریت آلودگی هوا به شهرداری‌ نیستم

وی با یادآوری پیشنهاد واگذاری مدیریت آلودگی هوا به شهرداری٬ گفت: موافق این پیشنهاد نیستم٬ نهادی می‌تواند مسئول بهبود هوای پایتخت باشد که نظارت پذیر باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: شهرداری نهاد نسبتا مستقلی بوده و اگر مسئولیت بهبود وضعیت هوا به آن واگذار شود خروجی خوبی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر ضرورت تاثیرپذیری سازمان حفاظت محیط زیست از مجلس٬ گفت: سازمان محیط زیست در حال حاضر زیر نظر مجلس فعالیت نمی‌کند و مجلس توانایی تاثیر گذاری زیاد بر آن را ندارد و تا زمانی که این روند دنبال شود بهبودی در اوضاع شاهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: هر سازمانی باید زیر نظر مجلس و به عبارتی زیر نظر مردم باشند.

 

سازمان حفاظت محیط زیست در بحث مقابله با آلودگی هوا انفعالی عمل کرده است

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حفظ منابع طبیعی کشور٬ بهبود وضعیت هوا و ... انفعالی عمل کرده است٬ گفت: انتظار داریم سازمانی متولی وضعیت هوا باشد که زیر نظر مجلس فعالیت کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: سازمان محیط زیست باید در حیطه وظایف و نحوه نظارتش بر مسائل زیست محیطی بازنگری اساسی صورت دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet