اربعین حسینی
1393/11/05 11:45:29
سرویس صحن
عزیزی در نطق میان دستور:

تسلیح فرقه های انحرافی در راستای پروژه اسلام هراسی رویکرد جدید غربی ها است

نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: پیام تاریخی مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و دعوت آنها به شناخت اسلام از طریق منابع واقعی که همان قرآن کریم و زندگی پیامبر اکرم(ص) است، سرآغاز نهضت حقیقت یابی در جوانان حقیقت جو در تمام جهان خواهد بود.
تسلیح فرقه های انحرافی در راستای پروژه اسلام هراسی رویکرد جدید غربی ها است نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: پیام تاریخی مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و دعوت آنها به شناخت اسلام از طریق منابع واقعی که همان قرآن کریم و زندگی پیامبر اکرم(ص) است، سرآغاز نهضت حقیقت یابی در جوانان حقیقت جو در تمام جهان خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43974.jpg تسلیح,فرقه,های,انحرافی,در,راستای,پروژه,اسلام,هراسی,رویکرد,جدید,غربی,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در صحن علنی امروز (یکشنبه، 5 دی ماه) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز ایجاد تفرقه و دامن زدن به آن بین مسلمانان به شکل کاملا برنامه ریزی شده استراتژی اول دشمنان جهان اسلام است، گفت: اقدامات سخیف و نابخردانه اخیر در توهین به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) گامی به سوی ایجاد تقابل در ادیان اسلامی بوده و آن را اقدامی شیطانی و صهیونیستی دانسته و آن را محکوم می کنیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تولد شوم طالبان، القاعده و داعش خود گویای توطئه ای شیطانی و حساب شده است، یادآور شد: ایجاد تفرقه و فرقه های انحرافی بحث تازه ای نیست اما مسلح کردن آنها و اتخاذ رویکرد نظامی و متکی به رفتارهای بدوی و غیرمتعارف پدیده جدیدی است که علاوه بر خسارت های جبران ناپذیر به واسطه درگیری های نظامی، مباحث اسلام هراسی و مخدوش کردن چهره اسلام خود بحث مهم تری است که بر همه مسلمانان لازم است که به دام این توطئه شوم گرفتار نشوند.

وی بر همین اساس تصریح کرد: دولت های تروریست پرور بدانند، آتش اشاعه تروریسم دامن گیر خود آنها هم خواهد شد اما پیام تاریخی مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و دعوت آنها به شناخت اسلام از طریق منابع واقعی که همان قرآن کریم و زندگی پیامبر اکرم(ص) است، سرآغاز نهضت حقیقت یابی در جوانان حقیقت جو در تمام جهان خواهد بود.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه به دلیل توطئه حساب شده توطئه گران بین المللی قیمت نفت به شدت کاهش یافته و درآمد دولت به کمتر از نصف رسیده است، عنوان کرد: گرچه دولت سعی کرده لایحه بودجه را با کاهش به اتکا به درآمدهای نفتی تدوین کند اما کاهش شدید قیمت نفت و تحریم های فزاینده می طلبد با وحدت بیشتر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به دولت و حل مشکلات مردم حرکت کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه با اشاره به تأکیدات مؤکد و مستمر مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد بدون نفت، اذعان کرد: رویکرد جدی دولت تدبیر و امید به این امر لزوم شتاب بخشی به  بسترسازی و اقدام جهت دستیابی به این مهم را ضروری تر از همیشه کرده است همچنین من از دولت و مسئولان امر تدوین لایحه بودجه که با رعایت قانون نسبت به تقدیم به موقع آن به مجلس اقدام کردند قدردانی می کنم.

وی افزود: امیدوارم اتفاقات اخیر در مباحث کاهش درآمدهای نفتی و افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه 94 به گونه ای تنظیم شود که کارمندان را هدف قرار نداده و افزایش درآمدهای مالیاتی بیشتر متوجه اقشار متمکن جامعه باشد.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه اقدامات دولت در حوزه سیاست خارجی قابل تقدیر است، گفت: لازم است از وزارت امور خارجه که همگام با رهنمون های مقام معظم رهبری از حقوق حقه ملت ایران، رویکردی کاملا کارشناسانه اتخاذ کرده اند، تشکر کنم.

نماینده مردم شیروان در مجلس نهم در ادامه از وزارت جهاد کشاورزی خواست نسبت به حمایت عملی از تولیدکنندگان مخصوصا باغداران زحمتکش اقدامات موثرتری را در دستورکار خود قرار دهد و اشاره کرد: خصوصا خرید تضمینی کشمش که مورد تأکید نمایندگان بوده است توجه ویژه داشته باشند چرا که این محصول به عنوان یکی از مهم ترین اقلام صادراتی غیرنفتی مورد بی توجهی بوده است و باغداران خراسان شمالی و شهرستان شیروان به عنوان یکی از قطب های تولید کشمش در کشور به دلیل افت شدید قیمت گرفتار ضرر و زیان جدی شده که لازم است دولت نسبت به خرید تضمینی کشمش و کمک های بلاعوض و سایر تسهیلات جهت جلوگیری از نابودی باغات که بعضا عمر چند 10 ساله دارند اقدام عاجل کند.

وی در ادامه از بنیاد مستضعفان خواست نسبت به چغندرکاران شیروانی توجه ویژه داشته باشند چون تأخیرهای طولانی در پرداخت مطالبات آنها جفا به این قشر است.

عزیزی همچنین خطاب به وزارت نیرو نسبت به جلوگیری از خروج آب های مرزی شیروان و ترکمنستان در منطقه گلور، عنوان کرد: علیرغم استحصال آب های سطحی متأسفانه در این منطقه، میلیون ها مترمکعب از آبه های زیرزمینی با بهترین کیفیت که می تواند آب شرب شهرستان را با کمترین هزینه تأمین کند با کمال تأسف با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه از مرز کشور خارج می شود در حالی که شیروان اگر با فاجعه کم آبی مواجه نباشد با بحران شدیدی مواجه است و علیرغم پیگیری های مکرر، وزارت نیرو استحصال آب ها را در دستور کار ندارد در حالی که مردم این شهرستان از آب بی کیفیت استفاده می کنند و حتی بخش هایی از آب های شرب منطقه روستایی با تانکر تأمین می شود لذا مجددا متذکر می شوم باید نسبت به مدیریت آب و منابع طبیعی و اختصاص اعتبارات به این حوزه توجه شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه از وزیر نیرو و همکاران وی بابت پیگیری تکمیل نیروگاه سیکل تکمیلی شیروان تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد که همچنان در روند اجرای پروژه تسهیل کنند.

وی ادامه داد: اجرای پروژه راه آهن مشهد-شیروان-بجنور-گنبد-گرگان پیشرفت قابل قبولی ندارد با توجه به اینکه این پروژه ساختار اقتصادی شمال کشور را متحول می کند لذا تأکید می شود ضمن تسریع در اجرای آن فعلا مسیر راه آهن شیروان-بجنورد-اسفراین-جوین در اولویت قرار گیرد.

عزیزی از وزیر راه و شهرسازی بابت تسریع در مراحل ساخت بیمارستان جدیدالتأسیس شیروان و ساخت جاده شیروان-اسفراین که نقش بسزایی در رفع محرومیت شهرستان دارد، همچنین از تلاش های وزیر کشور در جهت توسعه متوازن و اتخاذ رویکرد کاهش محرومیت در مناطق کمتر برخوردار و اولویت برای توسعه برنامه های اقتصادی همپای مباحث سیاسی و امنیتی و نیز از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت توجه ویژه به امر سلامت مردم و نیز اجرای قانون تعرفه های خدمات پرستاری و ایجاد رضایتمندی در این قشر زحمتکش و رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه اینجانب طی بازدیدی تشکر و قدردانی کرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس نهم همچنین با تشکر از سازمان صداوسیمای مرکز خراسان شمالی جهت توجه ویژه به خرده فرهنگ ها، گفت: یقینا توجه به فرهنگ های بومی باعث تحکیم فرهنگ ملی شده و جامعه را در برابر تهاجم فرهنگی بیگانه مقاوم می کند اما متأسفانه صداوسیمای مرکز خراسان شمالی به این موضوع توجه نمی کند.

وی افزود: لازم است از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان فنی و حرفه ای بابت توجه ویژه به آموزش های فنی و حرفه ای تشکر کنم و می خواهم هر چه سریع تر نسبت به تغییر وضعیت مربیان فنی و حرفه ای توجه کند و به امتحان تخصصی اولویت داده شود.

عزیزی با تشکر از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار اهتمام جدی نسبت به تقویت دانشگاه فنی و حرفه ای شد و گفت: زحمات اساتید و مدیران این دانشگاه با توجه به کمبودهای بسیار قابل تقدیر بوده و توجه به این دانشگاه و تبدیل به یک دانشگاه کارآفرین از ضروریات کشور است و اگر مورد تأکید دولت و مجلس قرار گیرد مشکل اشتغال کشور تعدیل شده و گامی موثر به سمت اقتصاد بدون نفت خواهد بود لذا به این دانشگاه به عنوان یک نیاز ملی توجه ویژه داشته باشند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در آموزش و پرورش هم نیاز به اقدامات موثری به ویژه در حوزه معیشتی فرهنگیان داریم و باید نسبت به رفع تبعیض در پرداخت های فرهنگیان با کارکنان سایر دستگاه ها اقدام اساسی شود.

وی همچنین خطاب به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: همانگونه که می دانید جامعه فرهنگیان وظیفه خاص و بسیار مهمی یعنی تعلیم و تربیت فرزندان این کشور را بر عهده دارند لذا نیازمند توجه خاص هستند؛ درست است که اولویت جامعه فرهنگی توجه به شأن و منزلت معلم است اما تبعیض هم قابل پذیرش نیست اما یک معلم علاوه بر حقوق هیچگونه پرداخت دیگری شامل اضافه کار ماهیانه، حق مسکن، حق ایاب و ذهاب، رفاهی و غیره را ندارد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مصرانه می خواهم وضعیت رتبه بندی معلم ها هرچه سریع تر اجرایی شود آن هم به شکلی که شامل همه معلم ها باشد نه اینکه آنقدر سخت گرفته شود که صرفا به بخش فرهنگیان اختصاص یابد که همه ما مدیون زحمات این عزیزان هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet