هدر اصلی
1393/11/05 11:44:46
سرویس اقتصادی
مفتح در نشست خبری:

شرکت‌های تابعه آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا موظف به پرداخت مالیات شدند

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: شرکت‌های تابعه آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) موظف شدند که در سال ۹۴ اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم و از همان سال مالیات خود را طبق قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند.
شرکت‌های تابعه آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا موظف به پرداخت مالیات شدند سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: شرکت‌های تابعه آستان‌های مقدس و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) موظف شدند که در سال 94 اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم و از همان سال مالیات خود را طبق قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/68581.jpg شرکت‌های,تابعه,آستان‌های,مقدس,و,قرارگاه,سازندگی,خاتم‌الانبیا,موظف,به,پرداخت,مالیات,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 5 بهمن) مجلس شورای اسلامی و در نشست خبری مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در سال آینده موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات براساس قانون مالیات‌های مستقیم شد.

 

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در بند الف تبصره 9 لایحه درباره سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد نیز تصمیم گرفته شد.

 

وی با بیان اینکه براساس ماده 52 برنامه پنج‌ساله توسعه، سقف مالیات در بودجه سنواتی مشخص می‌شود، بیان کرد: از این‌رو در سال آینده کارمندانی که سالانه 138 میلیون حقوق دریافت می‌کنند از پرداخت مالیات معاف و مازاد دریافتی تا 7 برابر حداقل حقوق به نرخ 10 درصد مازاد آن به نرخ 20 درصد محاسبه می‌شود.

 

مفتح تصریح کرد: بدین ترتیب معافیت مالیاتی و دریافت مالیات حقوق برای دستگاه‌ها در سال 94 یکسان خواهد بود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در مصوبه‌ای دیگر از مشترکین آب شرب شهری علاوه بر دریافت آب‌بها 150 ریال به‌ازای مصرف هر مترمکعب آب شرب دریافت می‌شود و این منابع صرف آبرسانی در روستاها شود.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس افزود: همچنین وزارت نیرو در ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی 30 ریال عوارض از مشترکین شهری، باغ‌شهری و خانه‌باغ‌های حاشیه‌ روستاها دریافت می‌کند تا هزینه برق روستایی شود.

 

وی تصریح کرد: همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف است از سال 94 در بودجه سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نظارت کند و از سال 95 نیز بودجه این مناطق را در بودجه سنواتی اعلام کند.

 

مفتح با بیان اینکه شرکت‌های تابعه آستان‌ها مقدس و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی در سال آینده هستند، گفت: این بند به لایحه بودجه سال 94 افزوده شده و براساس آن این مجموعه‌ها در سال آینده اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان را باید به سازمان مالیاتی تسلیم کنند و از همان سال نیز مالیات خود را طبق قانون پرداخت کنند.

 

وی تاکید کرد: تنها شرکت‌های تابعه آستان قدس رضوی از این قانون معاف هستند و مالیات‌های اخذ شده برای خرج در آستان هزینه می‌شود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم اعلام کرد: همچنین مانده وجوه عمرانی نیمه‌تمام نیز به سال بعد منتقل شده و برای همان طرح هزینه می‌شود.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین اپراتورهای مخابراتی به ازای هر پیامک 10 ریال اضافه‌تر از استفاده‌کننده خدمات دریافت خواهند کرد که این پیشنهاد از کمیسیون بهداشت و درمان مطرح شده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet