هفته دفاع مقدس
1393/11/05 12:16:03
سرویس صحن
فلاحی باباجان در نطق میان دستور:

آقای ظریف، پشت اطمینان مجلس و ملت ایران به شما چشم های تیزی برای نظارت نهفته است

نماینده اهر و هریس در مجلس ضمن تذکر به مدیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای هوشیاری بیشتر در جریان مذاکرات با گروه ۱+۵ و آمریکا نسبت به ردیف بودجه اختصاص یافته این حوزه انتخابیه و عدم توجه به جاده مرگ اهر انتقاد کرد.
آقای ظریف، پشت اطمینان مجلس و ملت ایران به شما چشم های تیزی برای نظارت نهفته است نماینده اهر و هریس در مجلس ضمن تذکر به مدیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای هوشیاری بیشتر در جریان مذاکرات با گروه 1+5 و آمریکا نسبت به ردیف بودجه اختصاص یافته این حوزه انتخابیه و عدم توجه به جاده مرگ اهر انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43132.jpg آقای,ظریف،,پشت,اطمینان,مجلس,و,ملت,ایران,به,شما,چشم,های,تیزی,برای,نظارت,نهفته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ عباس فلاحی باباجان در جلسه علنی امروز (یکشنبه 5 بهمن‌ماه) در نطق میان دستور خود ضمن تاکید بر اهمیت پیام حکیمانه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی و لزوم تبیین این پیام توسط رسانه‌ها، گروه مذاکره کننده‌ هسته‌ای ایران را مخاطب قرار داد و گفت: آقای ظریف، وزیر امور خارجه ایران، شما نماینده مردم شریف ایران اسلامی در سیاست خارجی هستید، در میدانی سخت‌تر از میدان‌های نظامی وارد شده‌اید. ما شما را فردی معتقد به نظام، ولایت‌ و حامی حقوق مردم می‌دانیم، بارها این دوستی و اطمینان را با رای موافق اعلام نموده‌ایم. البته این تایید با تایید افرادی نظیر هنری کیسینجر و آمریکایی‌های طمع ورز، از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: آقای ظریف به هوشیار باشید که در پشت اطمینان ملت ایران و نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی چشم‌های تیزی نهفته است و قدم زدن‌ها و خوش بش‌های دوستانه و سفرهای غیر ضروری را زیر نظر دارد. آقای ظریف حتما می‌دانید با کسانی مذاکره می‌کنید که ماهواره خبیث آنان مسیر حرکت و عملیات پاک ترین فرزندان این ملت را گزارش و در عملیات کربلای 4 آن‌ها را به خاک و خون کشید. آقای ظریف، طرف قضیه کسانی هستند که هنوز از شلیک موشک ناو آمریکایی و شهادت کودکان مظلوم بر اثر سقوط هواپیمای مسافربری ایران هلهله شادی سر دادند و مدال گرفتند و امروز چه بسا شهادت سرداران جبهه‌های جهاد و مقاومت نیز نتیجه رهگیری‌های آنان است.

وی گفت: آقای ظریف، حتما استحضار دارید که تئوری پردازان اقتصادی کاخ سفید اعلام داشته کمر ایران را با رساندن قیمت نفت به 60 دلار می‌شکنیم. تئوری پرداز آن‌ها گفته به تعداد پرچم‌های آمریکا که ایرانیان آتش زده‌اند، آن‌ها را اذیت خواهیم کرد.

آقای ظریف، به هوش باش، دقت کن و سفارش امام علی (ع) به محمد بن حنیفه را هر روز مطالعه کن.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: ما نمایندگان شهرستانی هر چند بیش از نمایندگان پایتخت نشین دغدغه مسائل بین المللی و سیاسی را دارم ولی به انبوه آلام و مشکلات مردم حوزه‌های انتخابیه آن چنان سخت و طاقت فرسا است که گاهی به درد خودمان مشغول می‌شویم.

امروز مردم ولایت مدار اهر و هریس روزهای سختی می‌گذرانند. 3 سال است که مردم ما شب و روز، خواب و استراحت ندارند. بعد از حادثه دلخراش زلزله ارسباران که صدها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته بود،‌ نزدیک به 5 هزار زلزله تاکنون اتفاق افتاده است.

شب گذشته زرنک و چلبانک و بخشایش در این سرمای زمستان در بیرون از خانه ماندند چرا که زلزله‌ای تاسف بار، بار دیگر اتفاق افتاده بود.

وی گفت: متاسفانه ظاهرا مدیران حوادث غیر مترقبه استان باز هم فرق گذاشتند. بین زلزله مرکز استان با زلزله درنک- چلبانک و بخشایش در منطقه حضور نیافتند. ای کاش از علت وقوع 5 هزار زلزله منطقه ارسباران خبری می‌گرفتید، ای کاش از برداشت یک صد سال معدن سونگون در 15 سال خبری بگیرید. ای کاش از آلودگی آب‌های سطحی و جنگل‌ها، مراتع، طیور، بیماری‌ها و فعال شدن گسل‌های منطقه خبری بگیرید. کجایند آن‌هایی که چشمان بیدار ملت هستند؟

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بی‌عدالتی در بودجه‌بندی و عدم توجه به اولویت‌ها دل مردم ما را آزرده کرده است. امسال در بودجه 94 هم جاده مرگ مورد غفلت و بی‌توجهی دولت تدبیر و امید قرار گرفته است. امیدواریم با دستور رئیس جمهوری محترم اصلاح شود.

وی در مورد مشکلات فرهنگیان و آموزش و پرورش گفت: آقای رئیس جمهور حتما مستحضر هستید علت افت تحصیلی کشور چیست. علت بی‌دلیلی و کم میلی اساتید برای تدریس چیست؟

آقای رئیس جمهور بنده جلسه‌ای با نمایندگان فرهنگیان اهر و هریس داشتم که در جریان آن از نزدیک درد و دل آن ها را شنیدم  که می‌گفتند به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بگویید، شرایط زندگی برای فرهنگیان و معلمان سخت است، درآمد و حقوقشان کفاف زندگی معلمان را نمی‌دهد. فرزندانشان بیکار هستند و توان تامین جهیزیه فرزندانشان را ندارند. آنان شرمنده کودکان و فرزندان و خانواده‌هایشان هستند. آقای وزیر آموزش و پرورش، فرهنگیان بازنشسته وضعیت اسفباری دارند. آنان می‌گویند افزایش حقوقشان برابر تورم نیست. آن‌ها چشم به راه لایحه جامع رتبه‌بندی معلمان و احیاء حقوق خود هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet