اربعین حسینی
1393/11/05 12:33:44
سرویس صحن

بیانیه نمایندگان اقلیت دینی در محکومیت توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص)

نمایندگان اقلیت های دینی مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.
بیانیه نمایندگان اقلیت دینی در محکومیت توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) نمایندگان اقلیت های دینی مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/43445.jpg بیانیه,نمایندگان,اقلیت,دینی,در,محکومیت,توهین,نشریه,فرانسوی,به,پیامبر,اسلام(ص) Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان اقلیت دینی در نشست علنی امروز (یکشنبه 5 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، طی بیانیه ای اقدام روزنامه شارلی ابدو را در توهین به پیامبر اسلام را محکوم کردند.

مهرداد بذرپاش نماینده تهران بخشی از این بیانیه را به شرح ذیل قرائت کرد:

اخیراً روزنامه شارلی‌ابدو با نشر کاریکاتوری موهن و شرم‌آور بار دیگر به ساحت پیامبر اکرم (ص) و دین مبین اسلام توهین کرده و موجب انزجار و جریحه‌دار شدن احساسات دینی تمامی موحدان و یکتاپرستان جهان شد.

اهانت به اصیل‌ترین ارزش‌های دینی، فرهنگی و تاریخی پیروان ادیان الهی رفتاری غیرعقلانی و غیراخلاقی است که موافق با هیچ یک از اصول و مبانی هویت انسانی نیست.

ایرانیان غیر مسلمان ایران (اقلیت‌های دینی) که همواره بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین جاری مملکتی مورد احترام بوده و سابقه همزیستی سرشار از حس برادری با سایر اقشار ملت بزرگ ایران را داشته است، ضمن محکوم کردن این حرکت ضددینی و انسانی، اعتقاد دارند که توهین به هر یک از ادیان توحیدی اهانت به تمامی ادیان توحیدی محسوب می‌گردد.

کارن خانلری (نماینده ارامنه شمال)، روبرت بگلریان (نماینده ارامنه جنوب)، یوناتن بت‌کلیا (نماینده آشوریان ایران)، سیامک مره‌صدق (نماینده کلیمیان ایران) و اسفندیار اختیاری (نماینده زرتشتیان ایران) پنج نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی از امضاکنندگان این بیانیه هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet