خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1393/11/05 15:55:50
سرویس فرهنگی
محجوب مطرح کرد:

اولویت بازسازی منزل جلال و سیمین نسبت به کاخ شازده های قجری

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خانه هایی مثل خانه شعرا، نویسندگان و هنرمندان دارای ارزش های فرهنگی، ملی و دینی است لذا حفظ آن وظیفه ملی تلقی می شود.
اولویت بازسازی منزل جلال و سیمین نسبت به کاخ شازده های قجری نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خانه هایی مثل خانه شعرا، نویسندگان و هنرمندان دارای ارزش های فرهنگی، ملی و دینی است لذا حفظ آن وظیفه ملی تلقی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg اولویت,بازسازی,منزل,جلال,و,سیمین,نسبت,به,کاخ,شازده,های,قجری Icana

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه جلال آل احمد از ارزش ها و سنبل های ارزشی در دوره طاغوت به حساب می آمد، گفت: نوشته های زیبا و نثر محاوره وی و همینطور همسر او سیمین دانشور از جمله آثار ادبی قوی در کشور است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر همین اساس حفظ، احیا و نشر یاد و خاطره نویسندگان بزرگی مثل این دو تن و وظیفه ملی تلقی می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: خانه هایی مثل خانه شعرا، نویسندگان و هنرمندان دارای ارزش های فرهنگی، ملی و دینی است لذا حفظ آن به عهده دستگاه های مسئول است.

محجوب در پایان با بیان اینکه باید برخی دستگاه ها خود را مسئول حفظ و بازسازی خانه های اندیشمندان فرهنگی در کشور بدانند، خاطرنشان کرد: معمولا شهرداری ها مسئول این کار هستند لذا امیدواریم شهرداری تهران در کنار ترمیم، حمایت از بازسازی و احیای منازل خانه های شازده های قجری، بازسازی منازلی مثل منزل آل احمد را نیز در دستور کار قرار داده و اولویت بداند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet