هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با تصویب مجلس

رئیس سازمان خصوصی سازی می تواند بعنوان نماینده تام الاختیار وزیر اقتصاد در امر واگذاری تعیین گردد

سرویس اقتصادی
مجلس شورای اسلامی به وزیر امور اقتصادی اجازه داد تا رئیس سازمان خصوصی سازی را بعنوان نماینده تام الاختیار خود در امر واگذاری تعیین کند.
سه‌شنبه 3 مهر 1386 ساعت 15:00

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مصوبه ای رای دادند که براساس آن وزیر امور اقتصادی و دارایی می تواند رئیس سازمان خصوصی سازی را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در اعمال تمام یا بخشی از اختیارات خویش در امر واگذاری تعیین کند.

همچنین به موجب مصوبه دیگر مجلس، سازمان خصوصی سازی قبل از واگذاری سهام کنترل شرکت های دولتی، حسب مورد شرایطی نظیر سرمایه گذاری جدید در همان شرکت، ارتقا و کارایی و بهره وری شرکت، تداوم تولید و ارتقای سطح آن، ارتقای فناوری و افزایش یا تثبیت سطح اشتغال در بنگاه را، در واگذاری شرط نماید.

انتقال قطعی سهام یا آزادسازی ضمانت های خریدار متناسب با انجام این تعهدات خواهد بود. نحوه اخذ تعهدات و درج این شروط توسط طرفین براساس دستورالعملی خواهد بود که به پیشنهاد وزارت اقتصادی و دارایی ظرف سه ماه از تصویب قانون به تصویب شورای عالی اجرا و سیاست های کلی اصل 44 خواهد رسید.

براساس مصوبه دیگری، اساسنامه سازمان خصوصی سازی با توجه به ماموریت های جدید توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

همچنین سازمان خصوصی سازی مجاز است تا سقف پست های سازمانی مصوب، کارمند استخدام نماید.

دستگاه های اجرایی مکلفند بنابه درخواست سازمان خصوصی سازی کارشناسان خود را به آن سازمان مامور یا منتقل نمایند.

مجلس همچنین سازمان خصوصی سازی را مجاز کرد از خدمات فنی و تخصصی کارشناسان اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و یا غیردولتی به شکل ساعتی و کار معین استفاده کند.

همچنین دولت مجاز است برای آموزش های کوتاه مدت تخصصی، ترغیب و تشویق و پاداش کارکنان سازمان خصوصی سازی، هر ساله یک ردیف اعتبار در قانون بودجه منظور نماید. اعتبارات این ردیف طبق آیین نامه ای که به پیشنهاد هیات واگذاری به تصویب شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی خواهد رسید هزینه می شود.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000