خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/07/04 10:18:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: دکتر احمدی نژاد از فرصت سفر به آمریکا بهترین استفاده را به عمل آورد

رئیس مجلس گفت: دکتر احمدی نژاد توانست از فرصت سفر به آمریکا بهترین استفاده را به عمل بیاورد و با سخنرانی های آگاهی بخش خود پیام صلح طلبی ملت ایران را به گوش همه مردم جهان برساند.

به گزارش خبرنگار  خانه ملت، غلامعلی حدادعادل روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: جا دارد که از رئیس جمهور محترم تشکر کنیم که با حضور خود در جمع عمومی سازمان ملل متحد و همچنین در دانشگاه کلمبیا در جمع استادان و دانشجویان و سخنرانی شجاعانه خود موجب عزت و افتخار ملت ایران شدند.

وی افزود: رئیس جمهور محترم ما توانست از فرصت سفر به آمریکا بهترین استفاده را به عمل بیاورد و با سخنرانی های آگاهی بخش خود پیام صلح طلبی ملت ایران را به گوش همه مردم جهان برساند و از حقوق و منافع و مصالح ملت ایران با شجاعت و صراحت دفاع کند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: استقبال شگفت آور دانشجویان دانشگاه کلمبیا از سخنرانی رئیس جمهور ایران نشان داد که انقلاب اسلامی در جهان امروز حرف های زیادی برای گفتن دارد و جهان نیز تشنه شنیدن پیام توحید و صلح و عدالت است که ایران با انقلاب اسلامی خود پرچمدار و منادی این پیام است. گوش های زیادی از مردم صلح طلب و با انصاف در جهان برای شنیدن این سخنان وجود دارد.

رئیس مجلس گفت: همینکه نیم میلیارد نفر بنابه اعتراف دیگران شنونده این سخنان بوده اند و 77 درصد دانشجویانی که در این سخنرانی حاضر بودند حق را به جانب رئیس جمهور ایران داده اند نشان می دهد که آینده از آن اسلام و معنویت و توحید و صلح و عدالت است.

وی تصریح کرد: دانشجویان با حضور با شکوه خود در فضای باز دانشگاه، پاسخ بعضی بی احترامی ها که از جانب رئیس دانشگاه یا از سوی صهیونیست ها و عوامل آنها نسبت به رئیس جمهور شده بود را دادند.

حدادعادل یادآور شد: وحشت سردمداران آمریکا و جنگ طلبان و رسانه های صهیونیستی برای جلوگیری از سخنرانی رئیس جمهور نشان داد که آنها از منطق جمهوری اسلامی ایران وحشت داشته اند و حق هم با آنها بود برای آنکه رئیس جمهور توانست استدلال منطقی جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های مختلف در مساله فلسطین و در قضیه هسته ای و در اصل انقلاب اسلامی به گوش مردم جهان برساند و آن همه تلاش هایی که برای جلوگیری از سفر و سخنرانی انجام شده بود را خنثی کند.

رئیس مجلس تاکید کرد: بازنده اصلی جنگ طلبان آمریکا و صهیونیست ها بودند و برنده اصلی رئیس جمهور کشور ما بود و در واقع برنده اصلی صلح و دوستی با ملت ها بود. برنده اصلی انقلاب اسلامی بود که با الهام از اسلام عزیز پیام آور بیداری و صلح و استقلال و آزادی است.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: ما این روز را به همه مسلمانان و همه مردم عزیز کشورمان تبریک می گوییم و برای همگان در پیروی از اسلام و قرآن و اهل بیت آرزوی توفیق می کنیم.

وی همچنین با اشاره به سالروز عملیات ثامن الائمه خاطرنشان کرد: کسانی که خاطرات زمان جنگ را به یاد دارند می دانند که این عملیات نقطه شروعی برای پیروزی های پی در پی و ناکام گذاشتن دشمن در تهاجم به جمهوری اسلامی ایران بود.

رئیس مجلس ادامه داد: باید یاد دلاور مردان ارتش و سپاه که این عملیات را طراحی و اجرا کردند و یاد شهدا را گرامی بداریم و توجه داشته باشیم که عزت و اعتبار و صلح و امنیتی که امروز در کشور ما حاکم است نتیجه تلاش و زحمات رزمندگان و ایثارگران در طول سال های جنگ تحمیلی و از جمله در عملیات ثامن الائمه است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet