هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آلیا:

ضرورت اجرای طرح دیوار 47 / بیماران سندروم دان توانمند هستند

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس، با مثبت ارزیابی کردن توجه به بیماران سندروم دان با در نظر گرفتن طرح دیوار 47، گفت: ایجاد زمینه کافی برای اجرای این طرح در استان‌های کشور نشانگر توجه جامعه به این نوع بیماران و مقبولیت توانمندی آن‌ها است.
چهارشنبه 6 اسفند 1393 ساعت 15:55
ضرورت اجرای طرح دیوار 47 / بیماران سندروم دان توانمند هستند رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس، با مثبت ارزیابی کردن توجه به بیماران سندروم دان با در نظر گرفتن طرح دیوار 47، گفت: ایجاد زمینه کافی برای اجرای این طرح در استان‌های کشور نشانگر توجه جامعه به این نوع بیماران و مقبولیت توانمندی آن‌ها است. http://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg ضرورت,اجرای,طرح,دیوار,47,/,بیماران,سندروم,دان,توانمند,هستند Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،با مثبت ارزیابی کردن توجه به بیماران سندروم دان با در نظر گرفتن طرح دیوار 47، گفت: این طرح می‌تواند نشانگر توجه جامعه به بیماران و مقبولیت توانمندی آ‌ن‌ها باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه تمامی مسئولان به بیماران خاص در کشور از جمله سندورم دان، افزود: تدوین و اجرای طرح دیوار 47 که بیانگر توانمندی‌های بیماران سندروم دان است می‌تواند بسیار کمک‌رسان باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بیماران سندورم دان فرشتگان زمینی هستند که باید مورد حمایت واقع شوند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این نوع بیماران آموزش پذیر بوده از این رو لازم است با توجه مسئولان استعدادهای آنان شکوفا شود.

وی از آمادگی فراکسیون حمایت از معلولان برای حمایت از بیماران سندروم دان و همچنین کمک برای عملیاتی شدن طرح دیوار 47 خبر داد و گفت: باید این طرح در تمامی استان‌های کشور اجرایی شده و استعدادهای این بیماران شناسایی شود.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید با تمام توان در راستای ثبت طرح دیوار 47 در کشور و اجرایی شدن آن در تمامی استان‌ها تلاش کرد.

 

ضرورت ثبت ملی طرح دیوار 47

در همین راستا آزاده عباس‌زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره هدف از اجرای طرح دیوار 47، گفت: از آنجایی که بیماران مبتلا به سندروم دان معمولاً عمر کوتاهی دارند و پیش از رسیدن به 40 سالگی از دنیا می روند برایم جای سوال بود که چرا هیچ کس به فکر افزایش طول عمر آنها نبوده و با ایجاد انجمن تخصصی حمایت کافی از آن‌ها صورت نمی‌گیرد از این رو سنگ بنای این طرح پی‌ریزی شد.

وی با بیان اینکه علت نام‌گذاری طرح مذکور با نام دیوار 47 برای این است که بیماران سندروم دان 47 کروموزم دارند، تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح یک دیوار به این افراد کم توان ذهنی و دارای سندروم داون اختصاص یافته که درباره آنها به مردم توضیح دهد و سطح آگاهی آنها را درباره این افراد افزایش دهد.

عباس‌زاده با تاکید بر اینکه بسیاری از بیماران مبتلا به این سندورم دان به انزوای اجباری کشانده می شوند، گفت: این انزوای اجباری منجر به افسردگی شدید در آن‌ها شده ولی با برقراری ارتباط با آنها و حضورشان در چنین برنامه‌هایی می توان مانع بروز افسردگی در آنها شد.

طراح و بنیان گذار طرح دیوار 47 با بیان اینکه طرح دیوار 47 تاکنون در 7 استان کشور از جمله قم، کرمان و به زودی در سمنان اجرایی خواهد شد، افزود: با اجرایی شدن این طرح در سراسر کشور توجه بیشتری به این افراد خواهد شد.

عباس زاده ادامه داد: این بیماران سندروم دان دارای 47 کروموزوم هستند که همین یک کروموزوم اضافی منجر به بروز مشکلاتی برای آنها شده است به همین دلیل نام این دیوار را هم 47 انتخاب کرده ایم.

وی با بیان اینکه طرح دیوار 47 به ثبت جهانی رسیده است، افزود: امید است با همکاری مسئولان بتوان این طرح را در داخل کشور نیز به ثبت رساند.

عباس زاده همچنین از ضرورت ویزیت رایگان بیماران سندروم دان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های بالای درمانی این نوع بیماران در راستای اجرای این طرح از پزشکان مختلف استان‌ها خواسته می‌شود که با حضور خود به ویزیت رایگان این نوع بیماران بپردازند که این همکاری در قالب طرح یاران دیوار 47 است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000