هدر اصلی
1386/07/04 12:45:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شیخ‌الاسلام: گنجاندن خواست‌های ایران در قطعنامه 598، نتیجه استقرار ما در فاو بود

حسین شیخ‌الاسلام با اشاره به روزهای پایانی جنگ تحمیلی تصریح کرد: امتیاز بزرگ گنجاندن خواست‌های ایران مبنی بر مشخص‌کردن متجاوز و پرداختن خسارت در قطعنامه (۵۹۸)، نتیجه استقرار ما در فاو بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین شیخ‌الاسلام، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در ابتدای نطق خود گفت: برادرم آقای ذولانوار خواسته بودند که من از فرمایشات و پیشنهادات ایشان در رابطه با قرآن کریم و طلاب علوم پشتیبانی کنم که بدین ترتیب اعلام می‌دارم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر اظهار داشت:‌ عزیزان، ملت شریف ایران، نمایندگان محترم! بلاشک منطقه خلیج فارس و خاورمیانه مهمترین منطقه جهان است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد ولی برای بحث ما همین بس که منابع عظیم نفت و شاهرگ اصلی صادرات بیش از 60 درصد این ماده حیاتی در این منطقه است. اداره و مدیریت این جریان نفتی یعنی اداره و مدیریت دنیا.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: تا قبل از انقلاب سلطه آمریکا بر جهان در پرتو وجود شاه و اسرائیل با مدیریت این جریان نفتی خیلی ارزان و بی‌دردسر حاصل بود. با لطف خداوند و تدبیر حضرت امام (قدس‌سره‌الشریف) با ابداع روشی جدید در بوجود آوردن تغییر اجتماعی در عصر حاضر و تعیین سرنوشت ملتها به دست خود، یعنی با آوردن میلیونها نفر به نیت قربت‌ الی لله و انگیزه‌ الهی با دست خالی در مقابل توپ، تانک، مسلسل به یکباره یکی از پایه‌های مهم این سلطه جهانی فروریخت و امام و مردم چنان نظامی بپا کردند که عطر خوش و بهشتی آن همه منطقه بلکه جهان مستضعفین را درنوردید.

نماینده تهران افزود: ملت ایران از همان ابتداء با شعار امروز ایران ـ فردا فلسطین، تعهدات انسانی، اخلاقی و اسلامی خود را نشان داد. برای خنثی‌کردن توطئه‌های آمریکا و جلوگیری از تکرار کودتای 28 مرداد و با بازپسگیری و محاکمه شاه که به آمریکا برده شده‌ بود، با اشغال لانه جاسوسی و با انقلابی بزرگتر از انقلاب اول، جهتگیری راهبردی حرکت امام امت را مشخص کرد.

وی تصریح کرد:‌ شکست انقلاب و نابودی نظام دستور کار اصلی استکبار بود و از هیچگونه توطئه و نیرنگی فروگذار نکرد و هرچه بیشتر کید می‌کرد این نظام الهی قویتر می‌شد.

شیخ‌الاسلام تحمیل جنگ با طراحی عملیاتی ـ اطلاعاتی آمریکا، جاه‌طلبی صدام،‌ اموال به یغما برده شده ملت عرب توسط سلاطین آن، اسلحه شوروی و پشتیبانی سیاسی ـ لجستیکی غرب را از مهمترین این توطئه‌ها ذکر کرد و افزود: بی‌دلیل نبود که هنگام پاره‌کردن قرارداد 1975 در پارلمان عراق صدام در مقابل سؤال خبرنگاران گفت: پاسخ شما را در تهران خواهم داد و کارتر روز بعد از حمله در تلوزیون آمریکا ظاهر شد و با تکبر گفت: امیدوارم حالا ملت ایران بفهمد که چگونه باید با دنیا رفتار نماید.

وی گفت:‌ روش حضرت امام برای مقابله با این تجاوز نیز همان روش او در انقلاب بود. یعنی با آوردن میلیونها نفر با نیت قربت‌الی‌لله با انگیزه خدایی به میدان، نه‌تنها تمامیت ارضی و پیروزی ما را در عالم مادی رقم زد، بلکه با تربیت عارفانی عاشق به معامله با باریتعالی از جوانان بعضاً بی‌هدف این آب و خاک زمینه خروج آنها را به اعلی علیین در عالم معنا و نزول برکات الهی فراهم آورد. نه‌تنها صدام به تهران نرسید و انقلاب ساقط نشد، نه‌تنها خوزستان تجزیه نگردید و خرمشهر آزاد شد. نه‌تنها ما به مرزهای بین‌المللی رسیدیم، بلکه در فاو مستقر شدیم.

به گفته شیخ‌الاسلام عملیات فاو، عملیاتی بس عجیب و سرنوشت‌ساز بود. وی افزود: برای توفیق در این عملیات که با ارزشترین قطعه خاک عراق را هدف گرفته بود، بسیار فکر و طراحی شد، کمبودها ترمیم گردید، از برکت عملیات اطلاعاتی که مک‌فارلن رئیس شورای عملیات ملی آمریکا قربانی آن شد، موشکهای هاگ و تابی که برای این عملیات مورد نیاز بود از زرادخانه خود آمریکا تأمین گردید. برای اهمیت فاو همین بس که در روز اول صدام برای جلوگیری از استقرار ما 76 هواپیما از دست داد. گله‌به‌گله فاو را زد ولی به فضل خداوند ما در فاو تثبیت شدیم. این عملیات نمایش توان فوق‌ تصور ارتش اسلام در روحیه و ایمان، طراحی و آمادگی، آموزش و تدارک و هماهنگی و فرماندهی بود.

نماینده مردم تهران اظهارداشت:‌ وحشت پیشروی بیشتر سپاه اسلام بر اردوگاه استکبار سایه افکند. از اینرو استفاده از هرآنچه که در قوانین بین‌المللی در جنگ و غیرجنگ حرام شده‌بود، علیه ما حلال گردید. نهایت احترام به حقوق بشر را با استفاده از سلاحهای شیمیایی، زدن مناطق مسکونی و هواپیمای مسافربری به نمایش گذاشتند. بالاخره بناچار برای پایان دادن فتنه‌ای که خود آتش آنرا افروخته بودند، امتیاز بزرگ درخواستی ما را در قطعنامه (598) تقدیم کردند. یعنی شورای امنیت سازمان ملل که از ابتدای جنگ که فقط صدام صدها کیلومتر از خاک ما را اشغال کرده‌بود، حاضر نشد تشکیل جلسه داده و درخواست آتش‌بس نماید، قبول کرد که خواستهای ما را مبنی بر تعیین روشی برای مشخص‌کردن متجاوز و ترتیباتی برای پرداختن خسارت را در قطعنامه بگنجاند و این فقط و فقط به فضل خداوند و نتیجه استقرار ما در فاو بود.

حسین شیخ‌الاسلام بیداری اسلامی، عزت مقاومت پایداری، سربلندی ملت در تعیین سرونوشت خود، ویژگی جمع دین و سیاست، دنیا و آخرت، نقش مردم و اجرای احکام الهی، اسلامیت و مردمیت که به گونه‌ای تفکیک‌ناپذیر در این نظام مقدس درهم تنیده شده بود را پاسخی چاره‌ساز به مشکلات منطقه و جهان ذکر کرد که در هرجا به فراخور حال آن مردم و محل بصورتی خاص تجلی کرد. در لبنان بگونه‌ای و در فلسطین بگونه‌ای دیگر، در عراق و ترکیه بصورتی متفاوت، اما همواره دو عنصر اصلی یعنی دین و مظاهر آن و مردم و حضور آنها بصورتی بارز مشهود بود.

شیخ‌آلاسلام تصریح کرد: دیگر مسلمانان نیرویی منزوی نیستند بلکه این غربزده‌ها هستند که قهر می‌کنند و جلسه را ترک می‌نمایند. صحنه مال آنان است، از آن مقاومت است، از آن احزاب اسلامی است. نقش مردم در تعیین سرنوشت خود هرروز بیشتر و بیشتر می‌شود و مظاهر و آموزه‌های دینی نه‌تنها دیگر خجالت‌آور نیست، بلکه افتخار و افتخارآفرین است.

وی همچنین گفت: دیگر برترین و محبوبترین شخصیتهای جهان فلان سیاستمدار و هنرپیشه و خواننده غربی و شرقی نیست که استکبار برای منویات پلید خود او را ساخته و پرداخته می‌نماید، بلکه رهبران دینی و سیاسی ایران و عراق و لبنان و فلسطین هستند که تاریخ‌ساز و تأثیرگذار و محبوب قلوب ملتها می‌گردند.

نماینده تهران افزود: دیگر نیروی دریایی ملکه بریتانیای کبیر نیست که امنیت را در خلیج فارس تأمین کند. بلکه این دولت پادشاهی انگلیس است که باید با تسلیم یادداشت رسمی معذرتخواهی، درخواست آزادی ملوانان اسیر در چنگ دلاور مردان نیروی دریایی اسلام را بنماید. دیگر این تسلیحات اتمی و غیراتمی اسرائیل نیست که تضمین عدم شروع جنگ در منطقه است، بلکه این توانایی حزبی لبنانی و خدایی، دلداده به راه امام و رهبری که اسرائیل و آمریکا را از تجاوزکاری و بهم ریختن نظم و امنیت در منطقه باز می‌دارد.

به گفته شیخ‌الاسلام دیگر نه‌تنها پیشروی اسرائیل به طرف نیل و فرات محدود گردیده، بلکه خود اسرائیل هرروز کوچک و کوچکتر می‌شود. براستی نابودی اسرائیل نابودی ظلم، یک وظیفه انسانی و اسلامی نیست؟ آیا نابودی اسرائیل تضمین امنیت ملی ایران و منطقه و جهان نیست؟

وی اظهار داشت: امام امت مثل انقلاب و جنگ برای این مهم که آنرا وظیفه مسلمانان و آزادگان می‌داند، همه ما را به صحنه این فعالیت فرا می‌خواند. با همان روش حضور میلیونی با انگیزه الهی در ماه مبارک رمضان و شاید در ایام قدر در روز مبارک جمعه نه‌تنها در کشورهای اسلامی که در سرتاسر جهان هرجا به فراخور حال خود، منظم و متحد، هماهنگ، با زبان روزه، با نیت قربت‌الی‌لله زیر پرچم الله‌اکبر با شعار مرگ‌ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مبارزه با مظاهر ظلم و فساد در این سرزمین مقدس که شاید از علائم ظهور باشد، چشم‌براهی خود را برای استقرار حکومت عدل الهی، اعلام می‌دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet