هدر اصلی
1386/07/04 13:02:00
سرویس کمیسیون ها

آلیا: هر یک از جوانان رشید ما برای دشمنان اسلام و ایران از مدرنترین سلاح های هسته ای خطرناک ترند

فاطمه آلیا گفت: دیدگاه رئیس جمهور در خصوص جایگاه خانواده در روند پیشرفت و تعالی کشورها فصل جدیدی در گسترش و ترویج دیدگاه مترقی اسلام و نظام جمهوری اسلامی در جهان رقم زد.

آلیا در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی در ارتباط با نطق رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: دیدگاه ارزشمند ریاست محترم جمهوری در خصوص جایگاه و اهمیت خانواده در روند پیشرفت و تعالی کشورها، که تجلی و تبلور آن در طلیعه نطق مهم ایشان در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد طنین انداز شد، فصل جدیدی را در گسترش و ترویج دیدگاه مترقی اسلام و نظام جمهوری اسلامی در جهان رقم زد.

رئیس کمیته زنان و خانواده مجلس گفت: توجه ایشان به موضوع و ایراد آن در اولین و مهمترین فراز نطق، مبین اشاره به یکی از چالش ها و معضلات غرب است که با تزلزل بنیان خانواده و استفاده ابزاری از زنان و دور کردن آنان از کانون خانواده از مسیر تمدن و پیشرفت اصیل واقعی فاصله می گیرند.

وی افزود: از سویی دیگر در نطقی که فراز مهم دیگر آن بیان پیروزی ایران در علم و فناوری هسته ای است ،توجه به جایگاه و پایگاه خانواده پیامی بس مهم دارد که از نظر اسلام و جمهوری اسلامی تربیت کودک سالم در کانون خانواده سالم و به تبع عنایت ویژه به منابع انسانی و تقویت ایمان و اراده نسل جوانمان ما را از گرایش به تسلیحات نظامی و اتهام غنی سازی اورانیوم برای بهره برداری غیر صلح آمیز بی نیاز می کند.

فاطمه آلیا تصریح کرد: اینکه اسلام ضمن تشویق زنان به دخالت در کلیه شئونات جامعه و زندگی اجتماعی نقش زن در خانواده را در اولویت قرار می دهد بسیار حائز اهمیت است. قانون اساسی ما همه آحاد جامعه اعم از زن و مرد را برای دخالت در امور سیاسی، اجتماعی، دفاعی و فرهنگی در نظر دارد اما اصل ده قانون اساسی از جایگاه خاصی برخوردار است و کلیه قوانین و مقررات و اقدامات در کشور را منوط به تحکیم بنیان خانواده مطرح می کند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس افتخار آمیز ما براین دیدگاه صحه گذاشت که ایمان بر سلاح پیروز است و هر یک از جوانان رشید و رزمنده ما برای دشمنان اسلام و ایران از مدرنترین سلاح های هسته ای خطرناک تر است و آنچه که دشمنان دین و ملت ما از آنها هراسناک و وحشت زده اند، جوانانی غیور و برخاسته از کانون گرم خانواده هایی اصیل و معتقد است، لذا ایجاد نقطه عطفی در نوع ایراد نطق در مجمع عمومی و ارزشگذاری به زنان در بطن خانواده و نه منتزع و بریده از خانواده موضوعی قابل تقدیر و تشکر است.

آلیا اظهار داشت: امید می رود زنان آگاه و فرهیخته و مسئولیت شناس ما با ایفای نقش های چند گانه در ابعاد فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی، جایگاه الگویی خود را به ویژه پس از سخنرانی ریاست محترم جمهوری و توجه و حساسیت بیشتر جهانیان به زن ایرانی بیش از پیش در نظر داشته باشند و بر این مواضع که در واقع نگاه اسلام و حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است در عمل پافشاری کنند و البته حاکمیت نیز اهتمام خود را برای فراهم آوردن شرایط لازم و کافی برای پرداختن زنان متدین و آگاه به نقش های چندگانه با محوریت خانواده را فراهم آورند. در پایان از سوی همه زنان آگاه و فرهیخته کشور از مواضع ریاست محترم جمهوری تشکر می نمایم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet