هدر اصلی
1386/07/04 13:08:00
سرویس فرهنگی

پاسخ وزیر آموزش و پرورش نماینده شاهرود را قانع نکرد

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به سوال نماینده شاهرود در خصوص اعطای دو ماه پاداش به معلمان در سال ۸۴ وی را قانع نکرد و سوال برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی در جلسه علنی روز چهارشنبه در توضیح سوال خود از فرشیدی گفت: وزیر آموزش و پرورش در جلسه رای اعتماد جزوه ای را تقدیم مجلس کردند که در آن راهبردهای اساسی در آموزش و پرورش مثل ملی بودن آموزش و پرورش، محوریت معلم در تعلیم و تربیت و پویایی و تحول خواهی در نظام آموزش و پرورش مطرح شده بود.

وی افزود: همچنین وزیر محترم در بخش دیگری از برنامه های خود به برنامه های کوتاه مدت یکساله و برنامه های بلند مدت چهار ساله اشاره کرده بودند و انتظار این بود که برنامه های بخش اول پس از گذشته دو سال به ثمر می نشست.

نماینده شاهرود خاطرنشان کرد: در جلسه رای اعتماد وزیر من به عنوان مخالف اعلام کردم که این برنامه های ارائه شده نسنجیده است و قابل اجرا نیست.

جلالی ادامه داد: در بخش برنامه های کوتاه مدت، سرفصل های زیادی از جمله اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان و تاسیس شرکت بیمه فرهنگیان و اعطای دو ماه پاداش کارکنان دولت به معلمان در سال 84 ذکر شده بود و سوال من از وزیر محترم این است که پس از گذشت دو سال، این برنامه ها به کجا انجامیده و چه میزان از پاداش کارکنان دولت به معلمان پرداخت شده است؟

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال نماینده شاهرود تصریح کرد: آنچه که بنده در جلسه رای اعتماد به مجلس تقدیم کرده بودم راهکارهای پیشنهادی من بود و آنچه که به عنوان برنامه ملاک قرار می گیرد حتما نیاز به مصوبه دولت یا مجلس دارد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش گفت: ما در بخش بیمه، بیمه ای را تحت عنوان بیمه فرهنگیان خریداری کردیم و این یکی از مواردی بود که شما پیش بینی می کردید که عملیاتی نشود. همچنین بحث مقاوم سازی هم با عنایت مجلس به تصویب رسید و امروز ما شاهدیم که شهرهای ما از نظر معماری در حال تغییر هستند.

فرشیدی ادامه داد: بحث ارتقای شغلی نیز عملیاتی شد و به حقوق 135 هزار همکار فرهنگی ما بطور متوسط ماهانه 55 هزار تومان بابت طرح ارتقای شغلی اضافه شد. همچنین در بازنشستگی هم این مزایا محسوب شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: فرهنگیان نیز در کنار سایر کارکنان دولت از سهام عدالت بهره مند خواهند شد و بحث معاونت پرورشی که در برنامه به آن اشاره شده بود با تصویب مجلس و پیگیری های ما در حال فعالیت و اجرا است.

فرشیدی گفت: در بحث مقاوم سازی مدارس از مهر ماه سال 85 تا مهر سال 86 ، پنج هزار مدرسه جدید ساخته شده است.

وی افزود: تاکنون دو هزار و 250 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده ایم و 23 هزار و 75 واحد مسکونی به همکاران فرهنگی واگذار شده است. همچنین 100 میلیارد تومان وام قرض الحسنه در سال 85 پرداخت شده است.

لازم به ذکر است نماینده شاهرود از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet