آغاز هفته وحدت
1394/04/07 09:06:00
سرویس اقتصادی
رجایی باغ سیائی مطرح کرد:

اقتصاد بدون نفت با ارتقای کیفیت و کاهش قیمت کالای تولیدی محقق می شود

رئیس فراکسیون اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه هزینه پایین نیروی کار و سوخت از ظرفیت های تولید داخل است،گفت:توجه به موضوع تحقیق و توسعه و همچنین ارایه تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی که نیازمند ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین‌آلات خود هستند از راهکارهای دست‌یابی به اقتصاد بدون نفت محسوب می شود.
اقتصاد بدون نفت با ارتقای کیفیت و کاهش قیمت کالای تولیدی محقق می شود رئیس فراکسیون اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه هزینه پایین نیروی کار و سوخت از ظرفیت های تولید داخل است،گفت:توجه به موضوع تحقیق و توسعه و همچنین ارایه تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی که نیازمند ارتقای تکنولوژی و به روزشدن ماشین‌آلات خود هستند از راهکارهای دست‌یابی به اقتصاد بدون نفت محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/106277.jpg اقتصاد,بدون,نفت,با,ارتقای,کیفیت,و,کاهش,قیمت,کالای,تولیدی,محقق,می,شود Icana

محمد رجایی باغ سیائی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره موضوع اقتصاد بدون نفت گفت: سابقه نشان داده بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل اتکاء به درآمدهای نفتی بوده، بنابراین کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی برای توسعه اقتصاد یک امر بدیهی است که ضرورت دارد برای انجام این مهم تمامی  نهادها وسازمان ها در قالب یک برنامه ریزی جامع فعالیت کنند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی و کاهش قیمت کالاهای تولیدی از راهکارهای دست‌یابی به موضوع اقتصاد بدون نفت است.

 

واحدهای تولیدی نیازمند ارتقای تکنولوژی و به روز شدن هسستند

رجایی باغ سیائی تصریح کرد:برای خروج از اقتصاد وابسته به درآمدهای نفت باید بتوانیم در بازارهای جهانی حضور موفق داشته باشم که از لازمه های آن ارائه کالا با کیفیت بالا و قیمت پایین است.

وی ادامه داد: اگر تولید کننده‌های داخلی نتوانند برخی محصولات درجه یک را تولید کنند،باید این کالاها با قیمت پایین تر ارائه کنند تا بازار فروش آنها تامین شود.

 

هزینه پایین نیروی کار و سوخت از ظرفیت‌های تولید داخل است

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت تسریع در دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی افزود: در کشور ظرفیت‌های مطلوبی برای تولید کالا وجود دارد،بطور مثال قیمت پایین سوخت و نیروی کار در مقایسه با کشورهای صنعتی از مزایای نسبی برای تولید داخلی محسوب می شود.

رجایی باغ سیائی افزود: باید پذیرفت ارائه یارانه برای توسعه تولید کالاهای صادراتی صحیح نیست بنابراین باید تلاش کرد میزان بهره وری در کشور رشد کند.

وی گفت:با مدیریت صحیح می توان ازمنابع و ظرفیت های داخلی استفاده بهینه کرد و نباید فراموش کرد درحال حاضر بخشی ازصنایع کشور با 30 الی 50 درصد مشغول به کار است.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: ارائه آموزش های لازم،توجه به موضوع تحقیق و توسعه  و همچنین ارایه تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی که نیازمند ارتقای تکنولوژی و به روز شدن ماشین آلات خود هسستند از راهکارهای دست‌یابی به اقتصاد بدون نفت است./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet