خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/06 13:11:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسی احمدی:

در اجرای اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری انجام نشده است

نماینده مردم دیر و کنگان با بیان اینکه دولت باید گزارشی از کارهایی که در خصوص اقتصاد مقاومتی انجام داده ارائه کند گفت: ‌تنها راه از بین بردن مشکلات اهتمام جدی به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
در اجرای اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری انجام نشده است نماینده مردم دیر و کنگان با بیان اینکه دولت باید گزارشی از کارهایی که در خصوص اقتصاد مقاومتی انجام داده ارائه کند گفت: ‌تنها راه از بین بردن مشکلات اهتمام جدی به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43034.jpg در,اجرای,اقتصاد,مقاومتی,اقدامات,موثری,انجام,نشده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: حجت‌الاسلام موسی احمدی با بیان این که یکی از راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی، اهتمام جدی به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است گفت: آنچه که مقام معظم رهبری چندین سال است در رابطه با اقتصاد مطالبی را مطرح و حتی عناوین سال‌ها را با عنوان مسائل اقتصادی نامگذاری کردند بر این موضوع تاکید دارد.
وی ادامه داد: اما امروز متاسفانه در نگاه اقتصادی دولت توجه به این مساله را نمی‌بینیم. در واقع در مورد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دولت تاکنون هیچ راهکار و برنامه‌ای ارائه نشده ضمن این که گزارشی هم در این زمینه از سوی دولت ارائه نشده است.
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور در دیدار کارگزاران نظام با رهبری بیشتر در خصوص مسائل هسته‌ای صحبت کردند تا اقتصاد مقاومتی، گفت: آنچه که امروز به عینیت مشاهده می‌کنیم این است که صرفا بحث شعار اقتصاد مقاومتی مطرح شده اما در عمل اقدامات موثری انجام نشده است. اگر هم انجام شده هیچ گزارشی ارائه نشده است.
احمدی در ادامه اظهار کرد: از طرف دیگر رسانه‌ها در بحث اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی نمی‌کنند؛ چه در بحث رعایت اصول و مبانی که در اقتصاد مقاومتی مطرح شده یا در از بین بردن تشریفات؛ بنابراین آنچه که نیاز است اهتمام جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید راهکارهای عملی هم ارائه شود.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین خاطر نشان کرد: دولت باید 50 درصد از برنامه‌های خود را به این امر اختصاص دهد؛ ضمن آن که گزارشی درباره‌ی آنچه که در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام داده و دستاوردهایی که حاصل شده است ارائه کند. اما ما حتی نمی‌بینیم که مسئولین اقتصادی هم در این باره بگویند که چه کارهایی انجام داده است.
وی با بیان این که مجلس ورود خوبی به اقتصاد مقاومتی داشته است گفت: تاکنون بسته‌هایی که از طرف دولت ارائه شده بلافاصله به تصویب مجلس رسیده و راهکارهای لازم هم ارائه شده است. اما مشکل امروز ما این است که باید اعتقاد به این امر و اجرای آن وجود داشته باشد و تا حساسیت‌ها درک و اعتقاد به آن حاصل نشود تصویب قوانین نتیجه و فایده‌ای ندارد.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet