هدر اصلی
1394/04/06 13:57:53
سرویس فرهنگی
منصوری آرانی:

بودجه برگزاری مسابقات دانش‌آموزی درلایحه سالیانه آموزش و پرورش دیده شود

عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اهمیت آموزش تربیت بدنی در مدارس کشور گفت: وزارت آموزش و پرورش باید برگزاری مسابقات دانش‌آموزی و توجه بیشتر به تربیت بدنی را جزو یکی از بندهای بودجه سالیانه خود قرار دهد.
بودجه برگزاری مسابقات دانش‌آموزی درلایحه سالیانه آموزش و پرورش دیده شود عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اهمیت آموزش تربیت بدنی در مدارس کشور گفت: وزارت آموزش و پرورش باید برگزاری مسابقات دانش‌آموزی و توجه بیشتر به تربیت بدنی را جزو یکی از بندهای بودجه سالیانه خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/56791.jpg بودجه,برگزاری,مسابقات,دانش‌آموزی,درلایحه,سالیانه,آموزش,و,پرورش,دیده,شود Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بدون شک تربیت بدنی از زمانی که کودکی به دنیا می‌آید همزاد اوست، گفت: ورزش‌هایی که یک فرد چه به عنوان همگانی چه به عنوان تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌دهد از دوران کودکی٬ نوجوانی٬ جوانی و پیری همواره باید بر یک مبنا و اصول شکل بگیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: ما باید تربیت بدنی را در کشور نهادینه کنیم و از همان دوران کودکی یاد بدهیم که نشاط و سلامتی توأم با ورزش شود، زندگی هر انسانی در دوران کودکی هم برای موفقیت در ورزش‌های همگانی و هم تخصصی و حرفه‌ای خیلی مؤثر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نهم، درخصوص برگزاری مسابقات دانش‌آموزی نیز بیان کرد: مسابقات دانش آموزی امروزه در دنیا برگزار می‌شود و تأثیر زیادی هم در تشویق دانش‌آموزان به ورزش و استعدادیابی داشته است ما هم باید از این تجربه استفاده کنیم این می‌تواند در دوران کودکی مشوق خوبی باشد. بنابراین فکر می‌کنم خیلی بحث مهمی است که حتما سعی کنیم براساس اصول و معیارهایی که تعریف شده تربیت بدنی را در  مدارس نهادینه کنیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این‌که چه سازمان‌هایی می‌توانند در تأمین بودجه مسابقات دانش‌آموزی کمک کنند٬ اظهار داشت: این مسابقات باید هرچه بیشتر برگزار شود تا زوایای کار مورد بررسی قرار گیرد اما خود وزارت آموزش و پرورش باید حتما این موضوع را هم در بودجه سالانه خود قید کند و هم باید به این بحث در برنامه ششم توجه شود.

به گزارش خانه ملت٬ به گفته مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش قرار است بحث تربیت بدنی محور فعالیت‌های مدارس در سال تحصیلی جدید باشد واز ابتدای مهر طرح ورزش مسابقاتی دانش‌آموزان را مدرسه قهرمان کند؛ یعنی اگر مدرسه به منطقه برود و قهرمان شود آن مدرسه است که به استان می‌رود، اگر مدرسه قهرمان شود، این مدرسه است که به مسابقات کشوری می‌رود و اگر در مسابفات کشوری قهرمان شود، مدرسه است که به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام می‌شود که البته می‌تواند یار کمکی نیز از دانش‌آموزان گیرد، اما برند، مدرسه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet